Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kas įdomaus įvyko medžioklės padangėje?

Turinys:

Aplinkos apsaugos ministerija pradėjo kurti elektroninę sistemą, kuri turėtų pakeisti esamus medžioklės lapus ir atlikti kitas funkcijas. „Medžioklės lapai taps elektroniniai. Tai leis saugiau jaustis ir patiems burelių nariams, ir tiksliau vykdyti medžiotojų kontrolę“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Pagrindinis ministerijos siekis – atsisakyti popierinių dokumentų, perkeliant visą informaciją apie medžioklę į elektroninę erdvę. „Medžiotojams nebereikės spausdinti ir pildyti ranka medžioklės lapų, prašymų nustatyti limitus, ataskaitų apie sumedžiotus žvėris“, – sako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius.

Sklando įvairios kalbos apie šią iniciatyva, kad medžiotojai vienintelė socialinė grupė kuriai skiriamas išskirtinis dėmesys ir kontrolė, ir ar tai nėra savotiška diskriminacija. Iš kitos pusės elektroninis medžioklės lapas turi savų pliusų, jei kalbame apie asmenis kurie linkę pažeidinėti medžioklės taisykles. Šiuo metu rengiama sistemos techninė specifikacija kuri vėliau bus pateikta derinimui su medžiotojus atstovaujančiomis organizacijomis.

Užregistruotas Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Seimo nariai siekia uždrausti disponavimą ir prekybą dygliuotais, elektriniais, smaugiamaisiais antkakliais. Įdomu tai, kad norint padidinti šio klausimo aktualumą remiamasi kitų Europos sąjungos šalių praktika, tačiau kaip kalba pasisuka apie papildomų priemonių įteisinimą medžioklėje, kitų šalių praktika praleidžiama pro akis.

Nyderlanduose labai patogeniškas paukščių gripo virusas aptiktas lapėms. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę gavo informaciją iš Nyderlandų kompetentingos institucijos apie šiaurinėje Nyderlandų dalyje, Groningene, pirmą kartą keletui lapių gaišenų patvirtintą labai patogenišką paukščių gripo virusą. Kyla klausimas ar nesulauksime kažko panašaus kaip AKM tik plėšrūnų tarpe?

Na ir pabaigai keletas pozityvių naujienų. Aplinkos apsaugos departamentas paskelbė pranešimą spaudai dėl medžioklės egzaminų vykdymo, kuriame korektiškai ir pozityviai pasisakė medžiotojų atžvilgiu.

„Kadangi medžioklė – tikslingas laukinių gyvūnų populiacijos gausos reguliavimas, o tikrieji medžiotojai – ir gamtos mylėtojai, ir sergėtojai, per egzaminus svarbu užtikrinti, kad teisė medžioti būtų suteikta tiems asmenims, kurie išmano visus reikalavimus ir supranta, kad su medžiojamaisiais gyvūnais būtina elgtis atsakingai“, – sako Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas ir Vilniaus valdybos teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijos pirmininkas Sigitas Mikėnas.

„Požiūris išties labai pasikeitęs – tai akivaizdu. Patys medžiotojai mums praneša apie pastebėtas kilpas, spąstus, asmenis, įtariamus brakonieriavimu. Taip pat auga nepakantumas neteisėtai medžiojantiems kolegoms. O tokia pagalba mums ypač svarbi. Aš pats aplinkosaugininku dirbu ne vieną dešimtmetį ir matau, kad pokyčiai radikalūs“, – pabrėžia S. Mikėnas.

Tokia Aplinkos apsaugos departamento pozicija yra sveikintina ir teigiamai vertinama medžiotojų tarpe. Belieka tikėti, kad tai ne vienetinis atvejis, o ilgalaikė komunikacijos strategija.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.6 / 5. Balsavo: 28

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

11 Komentarai

 • Šunų
  Posted 2021.07.05 at 01:14

  Uždraus elektrinius sntkaklius, tai ne tik dresūros, bet gaunasi bus uždrausti T15 garmino navigacijos, nes turi tokią funkciją ir antkakliai nuo lojimo, to pačio garmino, skiriantys konkretų šunį, nekalbant apie kitaiskus. Džiaugsmas kaimynams bus, galės ramint šunis, kai aš į medžioklę ant bebrų, o tie gslvas užbertę aaaūūūūū, ko palikai, mes į varyminę irgi norim!!! Galės AM jiems atvažiavusi aiškinti, kad varyminės baigėsi, o po teisybei, mane rūrins, už gyvūnų nepriežiūrą, kaukia vargšeliai juk, nelaimingi…

 • Linas
  Posted 2021.07.01 at 15:10

  Kužda nuojauta kad i medžioklę vietoj popieriaus lapo ir šratinuko teks imti banko konkuliatorių. kitaip neisivaizduoju kaip reikės patvirtinti tapatybę, o jei miške nebus interneto tai reiks medžioklę atidėti ar kaip ???

 • Tomas
  Posted 2021.06.12 at 20:40

  Pas mus burelyje, prie lupyklos tik tam tikrose vietose galima pasiskambinti, o apie interneta nera net kalbos… Su elektroniniu lapu problemu kils begale…

  12
 • Hunte
  Posted 2021.06.12 at 17:37

  Matau viena gera pliusa tame, kad nebereikes ieskoti pas ka isirasyti i lapa, nes musu burelyje ant 30 medziotoju yra išduodami 3-4 lapai “išrinktiesiems”. Turetu isivyrauti ligybė

  5
  5
  • Linas
   Posted 2021.06.13 at 14:00

   Totalios kontrolės pradžia…

   5
   1
 • Zigmantas
  Posted 2021.06.11 at 10:37

  Linkusiems pažeidinėti , ar profesionaliems brakonieriam nusispjauti koks lapas- popierinis ar elektroninis . O man ko gero reikės statyti anteną bokštelyje, nors iki TELE2 bokšto tiesiu taikymu 3,45km, kolegai (sėdinčiam už 300m ) žinutė, kad baigiame ir renkamės ateina kai jau sėdime automobilyje pakeliui į lupyklą.

  20
  • Marius
   Posted 2021.06.11 at 11:13

   Kas nors gali atsakyti i klausimą, kaip atrodys “lapo” gavimo/išdavimo procedūra, kaip jis bus pasirašomas?

 • Marius
  Posted 2021.06.11 at 09:53

  “Iš kitos pusės elektroninis medžioklės lapas turi savų pliusų, jei kalbame apie asmenis kurie linkę pažeidinėti medžioklės taisykles.”

  Kokie pliusai ir kaip elektroninis lapas keičia, linkusių pažeisti taisykles, elgesį?

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2021.06.11 at 09:56

   Labai paprastai, nuslėpti sumedžiotą žvėrį bus sudėtingiau ir didesnė rizika važiuojant su neužregistruotu laimikiu. Nekalbu jau apie “dvigubus” medžioklės lapus.

   6
   9
  • Marius
   Posted 2021.06.11 at 23:31

   Deividai, nelimituojami zverys veziojami plotuose be fiksavimo lape, jie registruojami medziokles pabaigoje, o tie kas neketina rašyti limituojamo gyvuno i popierini lapa, nefiksuos jo ir elektroninėje erdvėje.

  • Deividas
   Posted 2021.06.12 at 09:12

   Gal ir taip Mariau aš nesu dar susidaręs nuomonės iki galo tas elektroninis medžioklės lapas gerai ar blogai, bet vis labiau linkstu į tą pusę, kad jo nereikia mums.

   11

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą