Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Užregistruotas Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

Turinys:

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos (toliau – Gyvūnų gerovės ir apsaugos) įstatymo 3 ir 4 straipsnio pakeitimo projekto bei Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio pakeitimo projekto rengimą paskatino vis dar paplitusi praktika dresūroje naudoti skausmą  ir baimę keliančias priemones (dygliuoti, smaugiamieji, elektriniai antkakliai) ir veiksmus (judesiais, gestais, garso priemonėmis ir kitais būdais).

Nors skausmo ir baimės sukėlimas dresūros, mokymu metu šiandien, pagal galiojančius teisės aktus traktuojamas kaip žiaurus elgesys su gyvūnu, tačiau tai sukeliančias priemones ir metodus daugelis Lietuvoje veikiančių dresuotojų bei gyvūnų šeimininkų aktyviai naudoja.

Tarptautinės veterinarų organizacijos rekomenduoja atsisakyti dresūroje naudoti dygliuotus, smaugiamuosius, elektrinius atkaklius. 

Elektriniai antkakliai su elektrošoku yra uždrausti Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje. Griežti, dygliuoti antkakliai taip pat draudžiami Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, kai kuriuose Ispanijos regionuose. Visą dokumento tekstą rasite čia.

1 straipsnis. 346 straipsnio pakeitimas

 1. Pakeisti 346 straipsnį ir jį papildyti nauja 20 dalimi:
  „20. Disponavimas ir prekyba dygliuotais, elektriniais, smaugiamaisiais antkakliais užtraukia baudą asmeniui nuo penkiasdešimt iki šimto penkiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų iki dviejų tūkstančių dviejų šimtų eurų“.
 2. Pakeisti 346 straipsnį ir jį papildyti nauja 21 dalimi:
  „21. Šio straipsnio 20 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmeniui nuo šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dviejų tūkstančių dviejų šimtų eurų iki trijų tūkstančių dviejų šimtų eurų“.

Projekto lyginamasis variantas.

Parengė: Seimo narys Linas Jonauskas, Seimo narys Andrius Mazuronis, Seimo narys Eugenijus Sabutis, Seimo narė Aistė Gedvilienė, Seimo narė Orinta Leiputė, Seimo narys Andrius Vyšniauskas, Seimo narė Ligita Girskienė, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Seimo narys Tomas Bičiūnas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.2 / 5. Balsavo: 30

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

5 Komentarai

 • Vaidotas
  Posted 2023.02.10 at 12:31

  Kaip malonu yra sužinoti,kad mūsų išrinktieji moka šunų kalbą.Pasisodina šalia ir viską jiems išaiškina.Šaunuoliai !

 • Nedas J.
  Posted 2023.02.08 at 08:25

  jau geriau bankus p*stu

 • Vidas
  Posted 2021.06.01 at 14:48

  Pas mus viskas yra draudžiama ir baudžiama. Kažką leidus, baudos nepritaikysi

  20
  1
 • Rimas
  Posted 2021.06.01 at 14:25

  Nuo kada išvardintos Valstybės Lietuvai rodiklis? Juk pas jas ir naktiniai ir garso slopintuvai leidžiami o pas mus ne,tai dabar jeigu pas juos draudžiami ankakliai tai pas mus turėtu būti atvirkščiai leidžiami

  38
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2021.06.01 at 14:30

   Matai pas mus atsižvelgiama tik į tai kas tau tuo atveju yra palanku ir naudinga, šiuo atveju imami naudingi pavyzdžiai, naktinių taikiklių atveju į juos nebūtų žiūrima kaip į sektinus pavyzdžius.

   18

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą