Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nyderlanduose labai patogeniškas paukščių gripo virusas aptiktas lapėms

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę gavo informaciją iš Nyderlandų kompetentingos institucijos apie šiaurinėje Nyderlandų dalyje, Groningene, keletui lapių gaišenų patvirtintą labai patogenišką paukščių gripo virusą. Tai pirmas toks atvejis, kai labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N1 nustatytas lapėms. Nyderlandų ekspertai šį užsikrėtimą sieja su anksčiau šiame regione laukiniams paukščiams nustatyta H5N1 paukščių gripo viruso atmaina.

Specialistų vertinimu, yra įmanoma, kad virusas lapėms galėjo būti perduotas joms maitinantis sirgusių laukinių paukščių gaišenomis.

Pasak ekspertų, mažai tikėtina, kad užkratą lapės išplatins kitiems laukiniams gyvūnams, nors neatmetama, kad virusą jos galėjo perduoti savo aplinkoje, kitoms lapėms.

Vis dėlto pačios lapės, palyginti su laukiniais paukščiais, neplatina paukščių gripo viruso laukinėje faunoje kitiems gyvūnams.

Taip pat, kaip VMVT informavo Nyderlandų atsakingos institucijos atstovai, prieš tai lapės buvo tikrintos dėl pasiutligės – pastarųjų tyrimų rezultatai neigiami.

Lietuvoje nei paukščiams, nei laukiniams gyvūnams ši labai patogeniško paukščių gripo H5N1 atmaina nėra užfiksuota.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.5 / 5. Balsavo: 4

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Darius
    Posted 2021.06.10 at 17:40

    Nejaugi turėsime dar vieną marą?

    2
    1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą