Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Visos trys medžiotojų organizacijos susijungs?

Turinys:

Kol kas tai nebus oficialus susijungimas į vieną didelę organizaciją, bet Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD), Sūduvos medžiotojų sąjunga (SMS) ir Lietuvos medžiotojų sąjunga Gamta susitarė dėl bendradarbiavimo.

Istorinis susitikimas įvyko pirmojoje vasario pusėje. SMS vadovas Paulius Uleckas pasakojo, kad dėl dar tik būsimų, bet labai realių pokyčių, kuriuos planuojama įtraukti į Medžioklės įstatymą ir galbūt Medžioklės taisykles, visų organizacijų atstovai vienbalsiai nutarė glaudžiai bendradarbiauti. Susirinkime buvo kalbėta, kad reikia parengti bendrą nuomonę, ją vieningai reikšti ir ginti, argumentuoti ir teikti savo siūlymus bei idėjas Vyriausybei. Anot P. Ulecko, daug geriau, jeigu Lietuvos medžiotojų interesai bus reiškiami bendru balsu, o ne kiekvienai organizacijai ateiti su skirtinga nuomone ir taip tik paįvairinti diskusijas.

Gamtos vadovas Raimundas Ribačiauskas teigė, kad realus visų trijų organizacijų susijungimas kol kas neaptariamas. Posėdyje nutarta, kad būtų pravartu sukurti bendrą darbo grupę. Vasario susitikimas ir kitų dviejų organizacijų nariai su šiuo pasiūlymu sutiko. Numatyta, kad šios darbo grupės užduotis bus įsitraukti į įvairių Medžioklės įstatymo ir Medžioklės taisyklių pataisų aptarimą, teikti savo siūlymus ir bendrai atstovauti Lietuvos medžiotojams. Jokių rimtų sprendimų vasarį nebuvo priimta. Organizacijų atstovai kol kas tik apsikeitė nuomonėmis. R. Ribačiauskas teigė, kad pagrindiniais klausimais visų trijų organizacijų vadovybės sutaria, nors yra kelios temos, dėl kurių nuomonės išsiskiria. Pavyzdžiui, Gamtos manymu, reikia pereiti prie elektroninio medžioklės lapo, o LMŽD su tuo nesutinka. Toks pats požiūris yra į siūlymą panaikinti medžiotojų sąvadą. „Tačiau tai nėra nieko nauja, – sakė R. Ribačiauskas. – Šie ir kiti klausimai aptariami jau kelerius metus.“

Reklama

Dabartinėje situacijoje trijų medžiotojų draugijų buvimas šalyje kuria teigiamą aplinką plėtrai, geresnių sprendimų paieškai ir leidžia medžiotojams rinktis, į kurią draugiją stoti ir kokiai nuomonei atstovauti. Susijungimo faktiškai nereikia, nes viena medžiotojus jungianti organizacija reikš vienpusišką požiūrį, tačiau sukurti bendrą darbo grupę buvo logiškas žingsnis. Tikrai reikėtų suderinti visų medžiotojų ir jiems atstovaujančių organizacijų nuomones svarbiausiais klausimais. Kad nebūtų kaip pasakoje apie gulbę, vėžį ir lydeką, kurių kiekvienas traukė vežimą į savo pusę. Ir medžioklės srityje yra žmonių, kurie nori viską sutvarkyti taip, kad tik jiems būtų patogu. Negalima leisti, kad būtų ignoruojami bendri medžiotojų interesai. Taigi visos trys organizacijos, pasak R. Ribačiausko, turi veikti darniai.

LMŽD pirmininko pavaduotojas medžioklei Eugenijus Tijušas kalbėjo trumpai: „Pasiekėme konceptualų susitarimą, bet apie konkrečius planus ir bendrą laikyseną oficialiai bus sprendžiama per kitą susitikimą. Paskui padarysime oficialų pranešimą žiniasklaidai ir visuomenei.“

Tekstas: KATARYNA ŠTERNA
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą