Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkai surengė kruviną puotą: išpjovė ir suėdė daugiau nei 30 avių

Turinys:

Šalia Dotnuvos miestelio Kėdainių rajone veislinių avių bandą laikantis ūkininkas patyrė žiaurią vilkų ataką. Jauniklių kruvinų pamokų rezultatas 20 papjautų ir suėstų avių. Ūkininkai įsibaiminę, mat kruvini vilkų išpuoliai dar tik prasideda, o medžiotojams rankos surištos iki spalio vidurio. Tik tada saugomus plėšrūnus bus galima medžioti.

Šalia Dotnuvos miestelio prie kelio ganosi Augio Rimkevičiaus veislinių avių iš Prancūzijos bandos. Tačiau nei judri ir žmonių gyvenama vieta, nei elektrinis piemuo su šunimis švelniakailių garbanių neapsaugojo nuo vilkų. „Šlubuojančių irgi yra, tai tiems kirkšnys truputį pakąstos“, – sako jis. Avių ūkio vedėja Rūta viename iš ūkininko aptvarų kaip tik rodo po naktinės plėšrūnų atakos išgyvenusius ėriukus. Deja, su 20 papjautų avių teko skaudžiai atsisveikinti.

„Du konteinerius lavonų išpylė į utilizacijos mašiną, du konteineiriai lavonų sumaitoti. Siaubas“, – sako avių ūkio vedėja Rūta Lukoševičiūtė. Daugiausia vilkai pjovė suaugusias ir ėringas avis, bet nuo pilkių aštrių ilčių krito ir dalis ėriukų.

„Suėstų buvo tokių, kad likę tik kaulai, galva, kojos. Nieko nelikę. Liko 12 ėriukų, kurie neteko mamų. Jiems dabar virš 1,5 mėn., tai jau viskas jie skurdukai liks“, – tęsia ji. Ūkininkas vilkų ataką šiemet patyrė pirmą kartą, tačiau prieš kelias dienas miestelyje prie vienuolyno kitas ūkininkas neteko 7 avių. Kėdainių rajono gyventojai dėl nuostolių kompensavimo jau kreipėsi ir į vietos savivaldybę.

„Trys nukentėję ūkininkai per kelias dienas papjauti 30 gyvulių avių. Pernai mastai buvo mažesni, papjauta 15 avių“, – teigia Kėdainių rajono žemės ūkio skyriaus vedėja Ieva Lukošienė. Kad vilkai šiame krašte nerimsta, įsitikinęs ir Rimkevičiaus kaimynas. Grigo šeima gyvena ūkiškai, prie namų pievoje taip pat laiko kelias avis. Tad pamatęs, kas nutiko stambiam ūkininkui, ėmė budėti naktimis ir savąsias aveles saugoti. Laimė, toks būdas pasiteisino, mat vilkai šiąnakt grįžo medžioti.

„Tai va čia tos pėdos, kur yra su prožektoriumi išgąsdinau aš juos. Jie dar ieškojo, gal čia gal jau pas mane ėjo“, – pasakoja ūkininko kaimynas Regimantas Grigas. Pabaidyti vilkai kruvino darbo nespėjo atlikti, užtat jų palikti pėdsakai leidžia nuspėti, kad į naktinę medžioklę traukta ne vieno žvėries.

„Banda gal jau didelė jų susidarė, maisto reikia, jeigu jie sugebėjo išdarinėta kaip, taip išnarstyti kauliukus nudrožė ir kelias avis“, – kalba R. Grigas.

Kėdainių krašto medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas dėl vilkų šiemet kaip reikiant sunerimęs. Stebint mokslininkams pagaliau pavyko užfiksuoti, kokia iš tiesų yra vilkų migracija miškuose. „Praeitą pavasarį su žemės ūkio universitetu suderinę, pakabinome kameras tarp Krekenavos rajon ir Kėdainių, tai per pusmetį užfiksavo 11 skirtingų vilkų“, – pasakoja medžiotojų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 18

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

  • medziotojas
    Posted 2021.08.10 at 08:43

    Ukmerges rajone jau ir sunis nuo budu trauke drasko.Ar tik greitu laiku nesulauksim didesnes tragedijos.

  • Šernas
    Posted 2021.08.09 at 09:29

    Na kada pagaliau baiksis BV vahanalijos, nejaugi sulauksim ir baisesnės tragedijos. Ir aišku tada bus kalti medžiotojai.

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą