Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tiesios spynos ginklas iš Suomijos

Turinys:

Paprastai įvairios sėkmės istorijos apie ginklų ir šaudmenų gamybą prasideda tuo, kad koks nors verslus medžiotojas, turintis reikiamų žinių, supranta, kad jo netenkina rinkoje prieinama produkcija. Panaši suomių tiesios spynos ginklo Lynx istorija: ginklameistrys ir aistringas medžiotojas Torsti Laaksonenas kartą nutarė sukurti geriausią rankenėle pertaisomą (angl. bolt-action) karabiną rinkoje. Jaunasis Torsti į medžiokles ėjo nuo šešerių metų, o vėliau studijavo ginklų gamybos technologijas, kol sukūrė tokį ginklo dizainą, kurį galima realiai įgyvendinti.

Kalbėdami apie rankenėle pertaisomus karabinus, pirmiausia galvojame apie tokius kaip Blaser R8, Browning Maral ir Merkel Helix. Vis dėlto tiesios spynos sistemą sukūręs ir Lynx, ir šis suomių gamintojas naująsias idėjas įgyvendino pirmiau nei garsieji prekės ženklai. Pirmasis Lynx tiesios spynos ginklo prototipas sukurtas 1989 metais. Po ilgų bandymų ir taisymų 1994 metais užpatentuotas pirmasis Lynx 94 karabinas tiesia spyna, jis pradėtas intensyviai gaminti. Šis modelis išsiskyrė tuo, kad visą spynos mechanizmą sudarė tik šešios dalys ir jis buvo praktiškai nesulaužomas. Viso ginklo dalių buvo mažiau nei bet kurio konkurento gaminio. Kadangi Suomijos gamta kartais būna net labai ekstremali, buvo sukurtas jos sąlygoms idealiai tinkantis ginklas. Pagal medžiotojų poreikius šis tas buvo pataisyta, ir 2010 metais kompanija gavo dar vieną savo spynos sistemos patentą. Lynx tiesios spynos sistema išsiskiria tuo, kad ją lengva naudoti, ji tyliai pertaisoma ir labai patvari, o patys ginklai – itin tikslūs.

Lynx TD15
Tai populiariausias Lynx modelis, yra įvairių jo konfigūracijų. Jo techninis sprendimas labai gudrus – aliumininiame uokse atskiri tvirtinimai vamzdžiui, loveliui ir buožei. Ginklą išardžius, pavyzdžiui, imant į kelionę, buožę galima nuimti atsukus vieną varžtą, o visos kitos detalės lieka vietoje. Dėl tokios konstrukcijos vėl sudėto ginklo pataikymo taškas lieka nepakitęs. Kadangi ginklo šaudymo mechanizmas nepriklauso nuo buožės, karabinas atsparus visokiam orui.

Yra įvairių šio modelio versijų buožių: juoda ir sintetinė Camo, balta Realtree Snow Camo, riešutmedžio ir ryškiai oranžinė sintetinė. Pabandžius ginklas atrodo itin patvarus, patogus naudoti, labai tinka šiaurietiškam medžiotojui, mėgstančiam dinamišką, net ekstremalią medžioklę bet kokiu oru. Kalbant apie kokybę, šiek tiek gaila, kad ne Suomijos naudotojai neįvertina šios kompanijos gaminių privalumų, nors jų galima įsigyti Danijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse.


Šaltinis žurnalas “Medžioklė”
Parengė: LINDA DOMBROVSKA
Kopijuoti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą