Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Telefonu 112 – pagalba gamtai jau realybė

Turinys:

Balandžio 17 d. Aplinkos ministerijoje aptarti bendradarbiavimo su Bendruoju pagalbos centru rezultatai. Jie rodo, kad aplinkai neabejingi piliečiai aktyviai naudojasi galimybe pranešti apie pažeidimus, ypač vakarais, o aplinkosaugininkai su jiems tekusiu darbu susitvarko.

„Žmonės aktyviai naudojasi galimybe pranešti apie pastebėtus pažeidimus. Mūsų pareiga – užtikrinti, kad į šiuos pranešimus būtų reaguojama. Sustiprinome patruliavimą regionuose taip, kad ten nuolat budėtų vienas aplinkosaugininkų ekipažas. Tai padarėme iš vidinių išteklių, nesinaudodami papildomomis biudžeto lėšomis“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Kovo 12 dieną Aplinkos apsaugos agentūrai pasirašius bendradarbiavimo su Bendruoju pagalbos centru sutartį, piliečiams buvo suteikta galimybė bet kuriuo paros metu paskambinus telefonu 112 pateikti informaciją apie brakonieriavimo atvejus, teršiamą aplinką ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus.

Kad į žmonių pranešimus būtų reaguojama visą parą, kiekviename regione nepertraukiamai dirba po vieną pareigūnų ekipažą.

Nuo balandžio pradžios iš piliečių gauti 136 pranešimai apie daromą neigiamą poveikį aplinkai. Vidutiniškai – po 10 per parą.

Dalis pranešimų dar neįtraukti į apskaitą, nes vyksta tyrimai, nustatoma aplinkai padaryta žala. Iš registruotų 136 pranešimų 42 susiję su gyvąja gamta, 33 – su oro tarša, po 10 – su netinkamu atliekų tvarkymu ir miško naudojimo pažeidimais bei nelegaliu medžių kirtimu, 6 – su vandens tarša, 2 – apie įvykusias avarijas, kai buvo užteršta aplinka, 33 – susiję su aplinkos apsauga pranešimai ir konsultacijų prašymai.

Apie 10 proc. pranešimų, juos patikrinus vietoje, nepasitvirtino. Daugelis pranešimų gaunami vakare – 70 skambučių, naktį gauta 11 pranešimų.

Patruliavimą vykdantys pareigūnai reaguoja ne tik į pranešimus, gaunamus iš Bendrojo pagalbos centro operatorių, bet ir vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę priskirtoje teritorijoje. Per pirmas dvi balandžio savaites, ar laikosi nustatytų reikalavimų, patikrinti 524 žvejai, 77 medžiotojai, 27 miško naudotojai, atlikta daugiau kaip 50 kitų aplinkos apsaugos reikalavimų laikymosi patikrinimų. Jų metu surašyti 63 administracinių pažeidimų protokolai už aplinkos apsaugos reikalavimų nevykdymą.
am

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą