Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Salantų parke brakonieriai iššaudė už ES lėšas nupirktus muflonus

Turinys:

Žemaitijoje esančiame Salantų regioniniame parke Šauklių riedulyne praėjusį savaitgalį brakonierius ar jų grupė nušovė mažiausiai tris už europinius pinigus įsigytus egzotiškųjų muflonų patinus, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Tai precedento neturintis brutalus nusikaltimas. Šauklių riedulyno dalis, kurioje apgyvendinta muflonų banda, aptverta aukšta tvora ir itin lankoma žmonių. Nesuvokiama, kam kilo mintis iššaudyti gražiausius patinus, kurių vienas – mūsų pasididžiavimas – buvo iš Čekijos. Matyt, protą aptemdė trofėjinės medžioklės troškulys“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo Salantų parko direktorius Modestas Šečkus.

Tirti šį nusikaltimą ėmėsi policija.

20 muflonų banda Šaukliuose buvo apgyvendinta daugiau kaip prieš metus, vieno patino kaina – apie tūkstantis eurų. Raguočių paskirtis – atverti visuomenei užžėlusį unikalų riedulyną, mat kalnų avinai nuolat laipioja uolienomis, kanopomis nudaužo samanas, kerpes, kitą augmeniją.

„Šauklių riedulyne apgyvendindami muflonus šiek tiek baiminomės, kad į bandą neįsisuktų vilkai. Mūsų baimės dėl laukinių žvėrių elgsenos pasirodė esančios visai nepagrįstos, vilkai čia medžiotų tik esant labai dideliam badui, tačiau, kad į muflonus pasikėsins dvikojai padarai, tokios mintys net į galvą nešovė. Juo labiau, kad tai darys ginkluoti brakonieriai, aptvaro viduje taikydamiesi į patiklius gyvūnus. Šiuo metu yra žinoma, jog nušauti mažiausiai trys muflonai – didžiausius ragus turėję patinai, tad prašome visų žmonių pagalbos, mačiusius ką nors įtartino ar galinčius suteikti kitokios naudingos informacijos, pranešti mums arba tiesiai policijai. Neleiskime, kad šie brakonieriai, be jokio sąžinės graužimo naikinantys mūsų visų turtą, liktų nenubausti“, – rašoma parko direkcijos pranešime.

Šaltinis: www.klaipeda.diena.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą