Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rytoj prasideda visuotinis vilkų ir lūšių skaičiavimas

Turinys:

Aplinkos ministerija ir gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ kviečia visuomenę dalyvauti šiemetinėje vilkų ir lūšių apskaitoje vasario 21 ir 26 dienomis.

Savanoriai kartu su miškininkais ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos atstovais miškuose ieškos šių žvėrių pėdsakų ir padės juos registruoti. Apskaita prasidės ankstų rytą ir vyks darbo valandomis.

Nors savanorių registracija į vasario 21 d. apskaitą jau baigta, galima registruotis į vasario 26 d. apskaitą – iki vasario 21 d. 16 val. Norintieji joje dalyvauti turėtų pasirinkti girininkiją ir užpildyti anketą. Ir anketa, ir visa išsami informacija savanoriams paskelbta tinklalapyje.

Visuomenės dalyvavimas apskaitoje svarbus pirmiausia todėl, kad skatina apskaitos vykdytojus atsakingai atlikti jiems patikėtą darbą. Kita vertus, tai ir paskata labiau domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais.

Aplinkos ministerija šią vilkų apskaitą organizuoja siekdama išsklaidyti visas abejones dėl jų skaičiaus šalyje. Šiemetinė apskaita yra išskirtinė, nes bus atliekama ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose. Kad surinkti duomenys apie pėdsakus būtų kokybiškai užregistruoti ir apibendrinti, ministerija papildė apskaitos metodiką nurodymu registruoti pėdsakus žemėlapyje ir rekomendacija juos fotografuoti.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now