Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Papečių kaimo gyventojus gąsdina slankiojantis šernas

Turinys:

Jau keletą savaičių Papečių kaimo gyventojus gąsdina šernas, kuris vakarais sutemus vaikšto po jų sodybas. Ieškodamas maisto eina prie ūkinių pastatų, išvarto čia padėtus kibirus, rausia žemę, nebijo net lojančių šunų. Jis žmonių arti neprisileidžia, tačiau neatrodytų, kad jų ir bijotų. Apie tai pasakojo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistas Donatas Račkauskas.

“Papečių kaime gyvena mano motina. Pas ją į sodybą irgi buvo atėjęs šernas. Man žmonės pasakojo, kad jis iš savo guolio išlenda jau šiek tiek sutemus. Slankioja aplink sodybas. Žmonės, pamatę jo pėdas, iš pradžių galvojo, kad gyvuliai iš jų tvartų pabėgo. Tačiau vėliau pamatė ir įsitikino, kad taip klajoja šernas. Vienas gyventojas pasakojo, kaip jį šis žvėris išgąsdino. Jis nuėjo šieno parsinešti į daržinę. Kai užkabino šieno kupetą šakėmis, iš ten iššoko šernas ir nubėgo. Šiene jis buvo įsirengęs guolį”, – sakė aplinkosaugininkas.

Pasak jo, dabar medžioti negalima, tačiau jeigu žvėris eina į gyventojų sodybas, kelia pavojų gyvuliams ir žmonėms, jį galima nušauti. “Aš esu Giraitės medžiotojų būrelio narys. Šiam būreliui priklauso ir Papečių kaimo plotai. Todėl keletą vakarų su šautuvu tykojau šio šerno. Jau vieną vakarą aptikau prie krūmų jo guolį. Kai iki šio jo guolio prisėlinau arčiau, jis iššoko ir nubėgo. Šauti nespėjau, nes buvo nepatogu. Mačiau tik, kad šis šernas buvo didelis, tačiau labai sulysęs ir nusilpęs. Jis galėtų būti apie 3 metų amžiaus ir sverti virš 100 kilogramų. Galvoju, kad jis yra labai išbadėjęs, todėl eina į gyventojų sodybas ieškoti maisto. Matyt, gamtoje maisto jis jau nesugeba surasti. Kita vertus, dažnai pasiutę žvėrys klajoja po sodybas. Tikiuosi, anksčiau ar vėliau man pavyks jį sumedžioti. Juk jau suradau vietą, kur jis slepiasi, todėl jis niekur nedings”, – svarstė aplinkosaugininkas.

D. Račkauskas teigė, kad sumedžiojus šerną reikės jį atiduoti aplinkosaugininkams, kurie ištirs jo mėsą ir nustatys, ar jis kuo nors sirgo ar buvo pasiutęs. “Žvėrims dabar sunkus metas, nes jiems gamtoje sunku surasti maisto. Todėl kviečiu medžiotojus nuvežti jiems pašaro į mišką”, – sakė aplinkosaugininkas.

Šaltinis: “Lazdijų reklama”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą