Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Niurnbergo tarptautinė paroda IWA&OUTDOORCLASSICS 2013

Turinys:

Viso pasaulio „ginklininkų“ dėmesį net keturias dienas (nuo kovo 8 iki 11 d.) buvo prikausčiusi garsi tarptautinė medžioklinių ir sportinių ginklų, poilsio prekių ir reikmenų paroda „IWA&OutdoorClassics“, jau keturiasdešimtą kartą surengta Niurnberge. Tarp parodos svečių buvo ginklų ir jų reikmenų gamintojai iš viso pasaulio – Prancūzijos, Amerikos, Italijos, Lietuvos Rusijos ir kitų šalių. Nuošalyje neliko ir mūsų žurnalo darbuotojai – vyriausiasis redaktorius Aleksandras RUSELIS ir komercijos tarnybos vadovė Olga ŽDANOVIČ, jie taip pat buvo tarp daugybės parodos svečių. Parodos tematika – labai įvairi.

Be sportinių, medžioklinių ir savigynai skirtų ginklų joje buvo pristatyti: – šaudmenys (kulkų, parako ir komplektuojamųjų dalių pavyzdžiai); – optika (optiniai ir kolimatoriniai taikikliai, žiūronai); – svaidomieji ginklai (lankai, arbaletai); – peiliai (medžiokliniai, turistiniai, skirti savigynai, su fiksuota geležte, atlenkiamieji, taip pat galandinimo prietaisai); – įtaisai ir priedai, skirti užtaisyti šratiniams ir graižtviniams šoviniams pramoninėmis bei namų sąlygomis; – priemonės, skirtos ginklų priežiūrai ir saugojimui (tepalai ir valymo strypai, grūstuvai ir specialios kilpos („višeriai“), įvairūs šepečiai, dėklai ir dėžės ginklų gabenimui, ginklų seifai ir spintos);

– įvairios konstrukcijos svaidomosios mašinos, nuo individualių iki sudėtingai programuojamų, skirtų šaudykloms; – drabužiai ir batai, skirti medžioklei, žvejybai ir tiesiog aktyviam poilsiui, bei daugybė aksesuarų (kaklaraiščiai, galvos apdangalai su medžioklės ir žvejybos simbolika); – kiti daiktai su medžioklės simbolika (miniatiūrinės gertuvės; lentos trofėjams tvirtinti; itin dailūs, tačiau labai pavojingi į diržo sagtis įtaisyti revolveriai; vilbynės, viliokliai, – ir tradiciniai, ir elektroniniai; iškamšos; suvenyrai; medžioklei ir savigynai skirtos knygos bei įvairūs leidiniai ir daugelis kitų dalykų).

Visos kompanijos stengėsi pranokti viena kitą apipavidalindamos stendus. Ir tai tikrai pavyko. Šalia didžiulių parako statinių puikavosi Prancūzijos ir Italijos meistrų pagaminti ginklai su grakščiais antikvarinio stiliaus apvadais. Tiksliosios optikos šviesos blyksniai žaidė ant durklų ašmenų iš bulatinio ir Damasko plieno, o lentynos su durklais buvo kelių dešimčių metrų ilgio.

Pristatyti ir „stebuklingi“ žiemos žvejybai skirti auliniai batai, aunami be jokių kojinių, jie kaupia kūno išskiriamą šilumą ir taip šildo kojas… Ir tai tik maža parodos eksponatų dalis. Kompanijos „Verne-Сarron“ ginklai pakerėjo subtiliu grožiu ir itin išdailintomis linijomis, kurias būtų galima lyginti su žinomų meistrų graviūroms. Sukurti tokį meno kūrinį trunka ne vienerius metus, o ginklas tampa tikru muziejiniu eksponatu. Medinėms dalims naudojama pačių brangiausių rūšių mediena, o rankomis surinktas mechanizmas veikia tiksliai ir sklandžiai kaip geras šveicariškas laikrodis.

Žiūronų optikos naujoves – itin puikiai spalvas perteikiančius prietaisus su optiniais taikikliais savo stende demonstravo kompanija „Svarovski Optik KG“. Parodoje buvo galima susipažinti su garsios medžioklinių batų gamintojos kompanijos „POLYVER Francis Werling“ gaminiais ir gauti išsamiausios informacijos. Nejučia prabėgo keturios parodos dienos, per kurias ištisai vyko dalykinės derybos, patirta daug įspūdžių ir užmegzta naujų pažinčių.

Tekstas: Sergej Klaček
Nuotraukos: Aleksandr Rusel
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė ir Žvejyba Baltijoje
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą