Sugrįžusį pavasarį primena ne tik malonūs jo ženklai kaip atšilęs oras, sugrįžę pirmieji sparnuočiai, bet ir iškart po sniego nutirpimo žemės savininkų pradedama deginti žolė.
Kaip ir kiekvienais metais pernykštės žolės deginimas kelia didelį rūpestį tiek aplinkosaugininkams, tiek priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams. Žmonės degindami sausą žolę mano, kad jie daro paslaugą sau ir gamtai, tačiau jie stipriai klysta. Dėl žmogaus kaltės, deginant sausą žolę, liepsnose žūva pirmoji pavasario augalija, smulkūs gyvūnai, skurdėja dirva, padidėja vėjo ir lietaus sukelta erozija, ugnis persimeta į miškus, durpynus, pastatus. Kasmet dėl žolės gaisrų nukenčia ne tik gamta, bet ir žmonės.
Siekdami, kad nebūtų per vėlu, primename, kad pievų deginimas, LR ATPK nustatyta tvarka, užtraukia baudą iki 1200 Lt, taip pat degintojui tenka atlyginti aplinkai padarytą žalą, kurios dydis svyruoja priklausomai nuo išdegusio lauko ploto. Ūkininkai, pastebėję savo žemėje degančią žolę ir nesiėmę priešgaisrinės apsaugos priemonių, taip pat bus traukiami administracinėn atsakomybėn. Informacija apie ūkininkų laukuose išdegintus plotus bus perduota Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri savo ruožtu nutrauks ES išmokų mokėjimą.