Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą

Turinys:

Lietuvos Respublikos Prezidentas artimiausiu metu turėtų priimti sprendimą dėl pažangių priemonių kovoje su afrikiniu kiaulių maru tvarkos naudojimo Lietuvoje.

Primename, jog Lietuvos Respublikos Prezidentui pateiktą įstatymą palaikė 69 Seimo nariai, šių metų gruodžio 14 dieną balsuodami Seime, o praeitą savaitę, kelios dešimtys Seimo narių nedalyvavusių minėto įstatymo priėmime ir kai kurie kiti, paprašė jo vetuoti.

Šiandien, šalies Prezidentūrai buvo įteikta daugiau nei 18 000 medžiotojų bendruomenės narių parašai su prašymu įteisinti atsakingos medžioklės kultūrą, pažangias priemones ir užkardyti bet kokias spekuliacijas apie nepriekaištingos reputacijos asmenis, kuriuos nustato ir patvirtinta tik LR teisėsaugos institucijos, o ne pavieniai politikai, kiti asmenys.

Taip pat medžiotojus savo kreipimusi į Lietuvos Respublikos Prezidentą palaikė ūkininkų ir miškininkų nevyriausybinės organizacijos. Tokius kreipimus išsiuntė: Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos žemės ūkio taryba, Lietuvos kiaulių augintojų asociacija, Žemės ūkio rūmai, Miškininkų sąjunga, Privačių miškų savininkų asociacija ir Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Įstatymo projektas, numatantis, kad minėtos priemonės – naktinio matymo taikikliai taptų teisėti, medžiojant šernus, kitus plėšrūnus, naikinančius Lietuvos paukščius, stirnų jauniklius, kaip ir kitose, pažangiose ES šalyse – buvo patvirtintas Seime, šį gruodį.

Šių priemonių įteisinimą – palaiko didžioji dalis Seimo narių, tačiau minėto įstatymo svarstymo, aptarimo metu, visuomenei buvo pateikiama su tikrove prasilenkianti informacija, taip pat – atsirado keistos iniciatyvos, bandant klaidinti Seimo narius, apsimetant medžiotojais ar kitais visuomenės atstovais, siunčiant jiems netikrus laiškus, daryti poveikį kitomis priemonėmis.

Tad jaučiame pareigą atkreipti dėmesį į tam tikras spekuliacijas, tikrovės neatitinkančios informacijos platinimą, kurį užfiksavome:

Melas: Įteisinus šias priemones bus išmedžioti elniai, briedžiai, o aplinkosaugos specialistai negalės nustatyti kokiu būdu ir kada sumedžioti šie žvėrys – ar su naktinio matymo taikikliu ar ne?

Faktas: Tai absoliutus melas. Elnius ir briedžius, brakonieriaujantys asmenys  gali gaudyti tamsiu paros metus pasišviesdami, specialiais prožektoriais, kurių naudojimas yra nedraudžiamas kaip medžioklės priemonė, bet draudžiama tokių žvėrių medžioklei tamsiu paros metu juos naudoti, tuo tarpu aplinkosaugos inspektoriai turi visas galimybes nustatyti tikslų jų sumedžiojimo laiką – pagal kūno temperatūrą, atlikto šūvio laiką ir visą kitą eilę parametrų leidžiančių tiksliai atsakyti į klausimą – kada? Tą patį galės daryti ir ateityje, legalizavus naktinio matymo prietaisus, jei kils abejonės šūvio laikui. Pabrėžtina, kad naktiniais taikikliais, kaip ir šiuo metu prožektoriais, būtų galima medžioti tik šernus ir ligas platinančius smulkiuosius plėšrūnus bei invazines rūšis.

Melas: Lietuvos miškai virs kraujo upėmis.

Faktas: Lietuvos medžiotojai yra atsakingi už šalies gamtos priežiūrą, žvėrių ir paukščių populiaciją, jų apskaitą, kontrole. Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau nei 80 000 tauriųjų elnių, briedžių – 20 000, stirnų – 170 000 ir visi šie skaičiai nėra tik statistika. Žvėrių gausa Lietuvoje yra rekordinė, o prieaugis fiksuojamas kartais. Tai geriausias įrodymas, kad jau daugiau nei 30 metų, šalies žvėrių ir miškų apsauga yra patikimose rankose – Lietuvos medžiotojų.

Melas: Minėtomis priemonėmis naudosis neatsakingai ir bet kas.

Faktas: Visi Lietuvos medžiotojai yra nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurią patvirtina šalies teisėsaugos institucijos prieš išduodamos jiems leidimus ginklui. Tad bet kokios spekuliacijos apie tai, kad minėtų priemonių įteisinimas bus panaudotas netinkamai ar prieš mūsų šalies elnius ar stirnas – nepagrįstas, jam nėra, nebuvo ir niekuomet nebus jokio pagrindo, nes tik Lietuvos medžiotojų kasdieninio darbo dėka, laukinių gyvūnų populiacijos kaip niekad gausios, tvarios ir gyvybingos. Medžiotojai yra bene labiausiai kontroliuojama bendruomenė Lietuvoje, kurios veiklą reglamentuoja daugybė teisės aktų, o už kiekvieną „paslydimą“ gresia itin didelės finansinės sankcijos, ginklų, automobilių bei kitos įrangos konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas.

Melas: Šalies medžiotojai nebus naudingi šalies gynybai, ką pasakė ir KAM, naktinio matymo taikiklių legalizavimui – krašto gynyba tėra silpnas argumentas.

Faktas: Lietuvos medžiotojai yra labiausiai nusiteikusi ginti savo kraštą bendruomenė – beveik 90 proc. tai darytų ginklu, yra puikiai įvaldžiusi ginklus, tačiau didžiausias jos turtas – krašto žinios, infrastruktūra, disponavimas geografiniais, geologiniais ir kitais duomenimis, kuriuos gali įgalinti Lietuvos gynybos architektūroje daugiau nei 30 000  šios bendruomenės narių. Tai buvo išsakyta ir pristatyta LR Prezidento kanceliarijos atstovams, kur diskutuota ir apie mūsų bendruomenės rolę skirtingais valstybės teisiniais statusais, jei kiltų tokia situacija. Bet kokios spekuliacijos apie žemą naudingumą – nepagrįstos, be pagrindo kaip ir keisti naratyvas apie tai, kad naktinio matymo taikiklių įteisinimas – didina šalies apgynamumą. Ne, ji didina ne ginklai, ar priemonės, o žmonės juos valdantys.

Melas: Neturės įtakos kovai su afrikiniu kiaulių maru (AKM), tik drums gamtą naktį

Faktas: ES įpareigoja Lietuvą kovoti su AKM, o tai daryti pavesti Lietuvos medžiotojams. Šernas yra naktinis gyvūnas, kuris maitinasi tamsoje. Dienos metu šernai daugiausiai sumedžiojami tik medžioklių varant būdu, tačiau paplitus AKM – jos minėtose teritorijose ilgą laiką buvo net ribojamos ir  draudžiamos. Šiuo metu leistini būdai gamtą trikdyti šviesos šaltiniais tamsiu paros metu – nėra naudinga, daugiau žalingi ir visiškai neefektyvūs medžiojant šernus, kurie yra itin atsargūs. Šerno tykojimas paprastai trunka iki  6 valandų, per kurias net menkiausias pašalinis veiksmas – jį atbaido, jis yra protingas ir labai atsargus, o sužeistas ir labai pavojingas gyvūnas, puldamas žmogų gali stipriai sužaloti.

Melas: medžiotojai negirdi visuomenės balso, nuomonės, yra uždari.

Faktas: Ne, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija vienija dešimtis tūkstančių narių, turi skyrius visoje Lietuvoje, kurių durys atviros, tiek jos bendruomenei, tiek argumentuotą nuomonę apie medžioklę turintiems ar norintiems diskutuoti visuomenės nariams. Mūsų bendruomenė inicijuoja daugelį renginių, diskusijų, kurių metu edukuoja visuomenę apie medžioklės svarbą, tiek Lietuvoje, pasaulyje, pažindina su medžioklės istorija ir yra atviri visiems. Bet kokie teiginiai apie mūsų bendruomenės uždarumą – tėra tikrovės neatitinkančios spekuliacijos, kartais perkeliamos ir į sostinės gatvės, keistų plakatų forma ar kitas abejotino teisėtumo priemones, siekiant daryti įtaką politiniams lyderiams.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 118

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

  • Algimantas
    Posted 2023.12.23 at 09:51

    As maniau kad Prezidentas pasitikes tais zmonem ,kuriais pasitiki policija ,sutekdama ledimus ginklams,Jeigu jis nepasitiki medziotojais,nepasitiki ir policijos institucija.
    Prezidentas nepasitikintis savo salies pilieciais,ir policija,nevertas buti Prezidentu.
    Niekada uz Ji daugiau nebalsuosiu.

    13
    1
    • Šratas
      Posted 2023.12.23 at 13:07

      Visiškai pritariu tamstos nuomonei. Toks bailys ir savanaudis man joks ne autoritetas. Tikrai daugiau už jį niekada nebalsuosiu ir kitus paagituosiu to nedaryti. Apsidirbo ponas gatavai.

      9
      0

Komentuoti

Pulsar Telos
Atnaujinamas termovizorius

Žiūrėti apžvalgą