Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aplinkos ministerija planuoja naikinti popierinius medžiotojų bilietus

Turinys:

Siekiant perkelti dabar naudojamus popierinius medžiotojų bilietus į skaitmeninę erdvę, 2023 m. su Policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos sudaryta Biudžeto lėšų naudojimo medžiotojų ir medžiotojų bilietų duomenų kaupimo sistemai Policijos licencijuojamos veiklos informacinėje sistemoje kurti sutartis (toliau – sutartis). Sutarties I ir II etapai, apimantys elektroninių prašymų suteikti teisę medžioti ir išduoti medžiotojo bilietą pateikimo ir turimų popierinių medžiotojų bilietų perkėlimo į elektroninę erdvę paslaugas, sėkmingai įvykdyti, sudaryta galimybė išduoti elektroninius medžiotojo bilietus, naudojantis Policijos elektroninių paslaugų sistema.

Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 8 punkte nustatyta, kad Aplinkos ministerija nustato medžiotojo bilieto išdavimo, paėmimo ir grąžinimo tvarką. Aplinkos ministerija šią įstatymo nuostatą įgyvendino dviem teisės aktais: Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. D1-1031 „Dėl Medžiotojo bilieto paėmimo ir grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinta medžiotojo bilieto paėmimo ir grąžinimo tvarka, o Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse – medžiotojo bilieto išdavimo tvarka.

Projekto tikslas –reglamentuoti, kaip elektroninėmis priemonėmis Policijos licencijuojamos veiklos informacinėje sistemoje (toliau – PLVIS) suteikiama teisė medžioti, vykdomas teisės medžioti atėmimas, grąžinimas, panaikinimas. Supaprastinti teisinį reguliavimą nuostatas dėl teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo perkeliant į vieną teisės aktą.

Siūlomos priemonės. Siekiant supaprastinti teisinį reguliavimą, tiksliau – įgyvendinti Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo nuostatas, Projekte siūloma nuostatas dėl teisės medžioti suteikimo išbraukti iš Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių ir perkelti į Projektą. Reglamentuojama, kaip elektroninėmis priemonėmis PLVIS suteikiama teisė medžioti, vykdomas teisės medžioti atėmimas, grąžinimas, panaikinimas. Išbraukiamos nuorodos į netekusį galios Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 2 d. įsakymą Nr. 609 „Dėl Duomenų pateikimo medžiotojų sąvadui ir sąvade sukauptos informacijos teikimo kitoms institucijoms tvarkos aprašo patvirtinimo“. Siūloma atsisakyti nuostatos, kad administracinio nusižengimo, už kurį numatytas specialiosios teisės – teisės medžioti – atėmimas, tyrimo metu ar kol vyksta teisminis medžiotojo padaryto nusižengimo nagrinėjimas, medžiotojas gali be jokių apribojimų medžioti toliau turėdamas Aplinkos apsaugos departamento pareigūno išduotą laikinąjį medžiotojo bilietą.

Nauda visuomenei. Efektyvesnė ir skaidresnė teisės medžioti suteikimo, sustabdymo ir panaikinimo tvarka.

Projektas neprieštarauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės programai, Europos Sąjungos teisės reikalavimams, neperkelia ir neįgyvendina Europos Sąjungos teisės aktų, nenotifikuotinas Europos Komisijai.

Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas neatliekamas, nes Projekto nuostatos neatitinka Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 276 „Dėl Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo metodikos patvirtinimo“, 4 punkte nustatytų reikalavimų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.8 / 5. Balsavo: 80

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

23 Komentarai

 • Zenonas
  Posted 2024.05.01 at 13:06

  Netiesa , kad
  Po tokiomis frazėmis galima pakišti bet ką.
  Žmogus be tikro dokumento padaromas, kaip šiukšlė ir tiek… (čia išsprūdo). Vot toks jausmas.

  5
  1
 • Vytas
  Posted 2024.04.25 at 11:21

  Sveiki,

  elektroninės sistemos, visų apskaitų duomenų teikimui, sukūrimą palaikytų visa medžiotojų bendruomenė, bet netobulai medžiotojų persekiojimo sistemai turime griežtai nepritarti. Pakankamai turime teisinių spragų, už kurias aplinkosaugininkai skiria abejotinas nuobaudas ir tenka ilgai minti teismų slenksčius.

  7
  1
 • Egidijus
  Posted 2024.04.24 at 19:48

  Saulius turbūt iš AM atskubėjo visus paagituoti ir pagydyti, nes argumentai atrodo, kaip valdininko norinčio įpiršti mums tai, ko tikrai nereikia ir tuo pačiu įsisavinti lėšas, nežiūrint į tai, koks bus elektroninų lapų ir bilietų diegimo rezultatas.
  Ačiū, AM Sauliau,- Ne.

  17
  1
  • Saulius
   Posted 2024.04.25 at 11:07

   Jūs stipriai apsirinkate.Esu paprastas medžiotojas kuris remiasi savo mintimis ir praktika ir ne visada sutinka su teikiamomis nuostatomis.
   Visiems visada paprasčiau ,kai nėra jokių reikalavimų,bet jų netaikymas neužtikrins tvarkos.
   nepamiršti reikia ir to ,kad dar dažnai medžiotojo vardas yra deskredituojamas.
   Laikas keičia taisykles ,kaip ir bedūmis parakas pakeitė dūminį.

   1
   8
 • Petras
  Posted 2024.04.23 at 20:45

  Tuoj padarys, kad dar ir su GPS reikės atsisėdus į bokštelį atsižymėt!

  14
  1
 • Saulius
  Posted 2024.04.23 at 19:42

  laikas viską sudės taip ,kaip tai bus reikalinga ir naudinga ne tik medžiotojui ,bet ir gamtos atžvilgiu .
  Priešingai nebus harmonijos medžioklėje jai nebus ką medžioti.

  2
  1
 • Saulius
  Posted 2024.04.23 at 16:56

  Egidijus

  Viskas yra įgyvendinama .Jai nežinai medžiotojo ar kažkieno svečio niekas nedraudžia paskirti susirinkimo vietos ,jai medžiotojai žinomi ar yra tikslas lėkti 10 ir daugiau km. į kitą masyvo pusę registruotis ir po to grįžti atgal .Instruktažas įmanomas ir telefonu nebent reikia vietovėje parodyti sėlinimo ribas ,bokšteliai visų ir taip žinomi ar miško kvartalai yra pažymėti .Papildomas sąlygas gali susikurti kiekvienas kolektyvas susirinkti čėrkai ,ar ne, ar tiesiog bičiuliškai pabendrauti.
  Nuo kada medžioklės vadovas privalo įvertinti fizinę būklę?

  1
  4
 • Vytautas
  Posted 2024.04.23 at 12:38

  O kaip bus vykstant į medžioklę užsienio valstybę, pvz., ČEKIJĄ, LENKIJĄ AR RUSIJĄ ?

 • Zigmantas
  Posted 2024.04.23 at 11:29

  perfrazuojant seną anekdotą: kuo skiriasi mokslininkai nuo biurokratų: – mokslininkai pirmiau išbando ant pelyčių, po to taiko žmonėm.

  10
  1
 • Vytas
  Posted 2024.04.23 at 11:02

  Sveiki,

  AM su programišiais prašvilpė 2 mln. eurų ir dabar permeta versliuką toliau… Niekam neįdomūs medžiotojų interesai.

  17
  1
  • Saulius
   Posted 2024.04.23 at 11:35

   tam yra tarnybos patikrinti kas kur ką prašvilpė,o jai projektas įvykdytas reikia juo naudotis ,o ne išmesti balon ,vien todėl ,kad tai atrodo kaip siaubas kosmose .Pereinamasis laikotarpis ,kada bus naudojamas ir lapas ir el,priemonės išryškins trukumus ir pliusus .

   4
   13
 • Saulius
  Posted 2024.04.23 at 10:55

  Taip ,elektroninis medžiotojo bilietas neatskiriama sisteminė ,elektroninė registracijos į medžioklę dalis,be kurios neįmanoma nustatyti ar teisė medžioti neišnykus ,ar leidimai ginklams yra galiojantys. įdiegus sistemą medžioklės vadovams nebereiks vykdyti nei medžiotojo bilieto kontrolės nei ginklo leidimo.viskas vyks automatiškai nes sistema bus susieta su bendra policijos duomenų baze ir registru centru per kuri bus patvirtinama asmens tapatybė ir jo teisėtumas dalyvauti medžioklėje.Kaip vienas iš pliusu ,nebereikės rinktis į vieną registracijos vietą ir deginti kurą įveikiant dešimtis kilometrų .Kad dalyvauji medžioklėje ar ne patvirtinsi sėdėdamas dar namuose savo elektroniniu pasirašymu paspausdamas taip ar ne .Beliks Įtraukti sumedžiota laimikĮ ir atsižymėti baigus medžioklę.Tą patį veiksmą galės atlikti ir medžioklės vadovas.Manau, tuo pat metu bus galimybė kolektyvo nariams matyti savo kolegų buvimo vieta jai jie to norės ,taip pat asmenų kartu medžiojančių sąrašą. Ne paslaptis ,kad daugelyje kolektyvų atsiranda gudraujančių tuo klausimu nenorint viešinti priveligijuotų narių kurie kartais gauna išskirtines teises tame kolektyve nežinant to eiliniams kolektyvo nariams .
  limitų mažėjimas ir jų skaičius tam tikram plotų vienetui atsispindės programėlėje ir sumažins klaidų tikimybę.
  jai teisingai medžioji ir nori žinoti tikslius duomenis tai yra teisingas ir praktiškas duomenų registravimo sprendimas.Nesąžningai veiklai visada atsiras norinčių ,Bet tokia veikla visada turi savo pabaiga.Laikas parodys visa to pliusus ir minusus .

  7
  30
  • Egidijus
   Posted 2024.04.23 at 15:09

   Sveiki, Sauliau

   O kaip medžioklės vadovas įvertins nuotoliu į medžioklę užsiregistravusio medžiotojo fizinę būklę ir sveikatą, kaip praves instruktažą?
   Kaip dėl gyvo bendravimo ir tradicijų prieš medžioklę ir po? Irgi nuotoliu?
   Ar bus įdiegta sistema daranti ir tai?
   Garbaus amžiaus medžiotojų laukia “maloni staigmena”.

   Pagarbiai
   Egidijus

   17
   3
 • Dar ne laikas
  Posted 2024.04.23 at 09:12

  Sumedžioji elnią, važiuoji iš miško gaudai internetą? Sutemo, išsikrovė, užpildai vėliau, liksim suprasti aplinkosaugos?

  54
  2
  • Saulius
   Posted 2024.04.23 at 11:03

   pažymi programėlėje ir po 15 min kol nusiplauni rankas važiuoji ramus net jei nėra interneto .Sistema pati ima skaičiuoti laiką ir sustabdžius aplinkosaugai nieko įrodinėti nereikia jai tas pažymėjimas įvyko 15 min atgal ,o ne ką tik ,kaip būdavo anksčiau pasidėjus lapą prieš nosį o nespėjus traktuojant ,kad rašiklis neberašė……

   3
   19
  • Saulius
   Posted 2024.04.23 at 11:31

   tel. išsikrovė nelieskite žvėries kol jo neįkrovėte ir nužregistravote ,paprašykite kolegos ,kad jis užregistruotu ,naudokite kitas ryšio priemones susisiekti su kolegomis ,juk neinate medžioti su vienu šoviniu lizde .

   4
   17
  • Jons
   Posted 2024.04.23 at 20:49

   Aplinkosauga laibai džiaugsis Jonauskas su Sioma rankomis trins

   5
   1
 • Zigmantas
  Posted 2024.04.23 at 09:07

  “Aplinkos ministerija planuoja naikinti popierinius medžiotojų bilietus”
  -kaip ant elektroninio dės štampuką kas 3 metus
  – dalins plastmasinius?

  12
  0
 • Bes
  Posted 2024.04.23 at 08:57

  Senyvo amziaus medziotojus ir taip sutvarko neksai – psichoterapeutai. Net nekalba. Pamato kad yra 80 metu ir sako priduokite ginklus, net netikrino sveikatos bukles. Ir viskas. Ir teisybes nerasi…. Gaila senioku.

  25
  1
 • Medziotojas
  Posted 2024.04.23 at 08:32

  Viskas gal ir gerai, bet kas bus su senyvo amziaus medziotojais, kurie neturi ismaniuju telefonu. Jiems medziokles baigsis?

  33
  2
  • Saulius
   Posted 2024.04.23 at 08:52

   Taip nebus.Yra numatyta galimybė naudojant mygtukinius tel. Tiesa jai jau nemoki naudoti mygtukinio tel. kyla klausimas dėl tokio medžiotojo gebėjimų žinoti taisykles ir atlikti tikslų šūvį. Viskam yra laikas -pradėti ir baįti medžioti.

   3
   29
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2024.04.23 at 08:26

  Patyliukais keliaujam link elektorinio medžioklės lapo? 🙂

  9
  8
  • Saulius
   Posted 2024.04.23 at 11:07

   manau to neišvengti, o pereinamasis laikotarpis išryškins ,kas blogai ,kas gerai.

   3
   7

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą