Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lankėsi žurnalistai medžiotojai

Turinys:

Praėjusių metų gruodžio pradžioje į Lietuvą iš viso pasaulio buvo susirinkęs nemažas būrys garsių žurnalistų, rašančių straipsnius bei kuriančių televizijos laidas apie medžioklę. Visus šiuos garbius svečius Lietuvoje priėmė UAB „Explore Baltija“ direktorius Albertas Stanislovaitis. Tačiau ne vien jo iniciatyva ir tikrai ne pirmą kartą j Lietuvą buvo sukviesti įvairių šalių žurnalistai.

Garsi švedų įmonė „Aimpoint“, gaminanti kolimatorius, taikomus tiek graižtviniams, tiek lygiavamzdžiams šautuvams, kartu pasikviesdama kitas garsias įmones, gaminančias medžioklės įrankius ar atributiką, organizuoja reklaminius komercinius renginius, į kuriuos kviečiami žurnalistai iš įvairių šalių. Tokio pobūdžio renginių tikslas – pristatyti bei leisti išbandyti naujus gaminius medžiotojams žurnalistams, kurie vėliau savo įspūdžius ir nuomonę apie juos paskelbia spaudoje.

Lietuvoje tokio pobūdžio renginys, inicijuotas „Aimpoint“, talkinant UAB „Explore Baltija“ direktoriui, buvo surengtas 2001 metais. Nuo tada „Aimpoint“, pasitelkdama partnerius, apytiksliai kas du metai sugrįžta į Lietuvą, čia sukviesdama aibę svečių iš įvairių šalių. UAB „Explore Baltija“ direktoriaus Alberto Stanislovaičio nuomone, „Aimpoint“ šiam renginiui dažnai pasirenka Lietuvą, nes čia yra priimtinas paslaugų kokybės ir kainos santykis, svečius žavi Lietuvos gamta ir medžiojamosios faunos gausa medžioklės plotuose.

Praėjusių metų gruodžio pradžioje į Lietuvą susirinko organizuojančių įmonių atstovai iš Švedijos ir Vokietijos bei žurnalistai, kurių dauguma buvo medžiotojai iš Jungtinių Valstijų, Portugalijos, Ispanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos bei Rusijos. Renginys vyko tradicine tvarka, svečiai, atvykstantys iš įvairių šalių, buvo sutikti Vilniuje. Pagrindinė jų kelionės kryptis iš Vilniaus buvo Lietuvos pajūris – Palanga bei Kretingos miškų urėdija, tačiau svečiai trumpam stabtelėjo ir Kaune, Kauno medžiotojų draugijoje ir jai priklausančioje šaudykloje. Būtent čia visiems dalyviams buvo pristatyti ir išdalinti pristatomi gaminiai, tai vokiečių „Sauer“ firmos 30.06 kalibro graižtviniai šautuvai, „Aimpoint“ kalimatoriai, „Norma“ firmos šoviniai, tinkami išbandomo ginklo kalibrui, taip pat medžioklėje naudojamos apsauginės „Peltor“ ausinės, slopinančios šūvio garsą bei leidžiančios geriau išgirsti atbėgantį žvėrį. Organizuojant renginį prisidėjo dar viena švedų firma – „Eka“, gaminanti medžioklinius peilius, tačiau dalyvauti renginyje jai sutrukdė nenumatyti įvykiai. Reikėtų paminėti, kad siekiant nepažeisti Lietuvos įstatymų, graižtviniai šautuvai buvo išduodami kartu su laikinais leidimais juos laikyti (nešiotis). Dalyviai, gavę reikiamą įrangą, išklausę saugaus elgesio taisykles bei kitus nurodymus, šaudykloje turėjo galimybę išbandyti ginklus su kolimatoriais, patikrinti jų taiklumą, pritaikyti šautuvo buožę savo patogumui. Šis lengvas akies miklinimas šaudykloje taip pat buvo naudingas taiklumui vėliau vykusioje medžioklėje. Kadangi leidimą būtent šio kalibro ginklui turėjau, vienas šautuvas tą dieną buvo išduotas ir man, todėl turėjau galimybę jį išbandyti, vietoje man įprasto optinio taikiklio naudodama Aimpoint kolimatorių, šiek tiek pasivaržyti su kitais renginio dalyviais išbandydama akies taiklumą.

Nors geros ir linksmai nusiteikusios kompanijos dėka buvo tikrai smagu, tačiau turiu pasakyti, kad pats šautuvas didelio įspūdžio man nepaliko, tikriausiai taip yra dėl to, kad jo buožė buvo gerokai per ilga ir netiko mano moteriškoms rankoms. Nors ginklas nebuvo labai patogus, tačiau šaudyti su kolimatoriumi į taikinį iš nedidelio 50 metrų atstumo buvo tikrai įdomu. Nors įsigyti jo iki šiol nesusigundžiau, tačiau pabendravusi su medžiotojais, kurie naudoja kolimatorius medžioklėse varant tiek medžiodami graižtviniais, tiek lygiavamzdžiais šautuvais, supratau, kad tai itin populiaru bei praktiška. Na, kaip sakoma -kiekvienam savo.

Išbandę ginklus ir pritaikę juos savo patogumui, šventės dalyviai tęsė savo kelionę pajūrio link. Ten jie buvo kartu apgyvendinti, todėl galėjo be perstojo bendrauti, dalintis mintimis ir idėjomis bei vieni kitiems pasakoti medžioklėse patirtus nuotykius. Kretingos miškų urėdijos profesionalios medžioklės plotuose tris dienas vyko medžioklės. Nuostabaus grožio žiemiška gamta, laimikių gausa bei patirti įvairūs nuotykiai dalyvių nuotaikos tikrai netemdė. Vienintelė medžioklės dalyvė moteris, „Aimpoint“ atstovė iš Švedijos, pirmą kartą sumedžiojo šerną, tiesą pasakius, nušovė visus keturis. Dar vienas įvykis, sukėlęs daug emocijų ir pavadintas „metų prašovimu“ buvo nepataikymas į retą žvėrį – vilką.

Tekstas ir nuotrauka: Gintarė NARAUSKAITĖ
Šaltinis: Žurnalas “Medžiotojas ir medžioklė
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą