Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaime su spąstais, miške su kilpomis!

Turinys:

Šių metų sausio 30 d. Utenos RAAD Molėtų rajono agentūros aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad ties Žiūrų kaimu, Molėtų rajone, vaikšto pilietis su savimi nešiodamasis medžioklinius spąstus. Buvo nutarta pranešimą operatyviai patikrinti. Informacija pasitvirtino. Pareigūnai sulaikė Molėtų rajono gyventoją V. G., kuris su savimi turėjo 2 vnt. medžioklinių spąstų, nors pats nėra medžiotojas. Piliečiui V. G. už buvimą medžioklės plotuose su medžioklės įrankiais, neturint teisės medžioti, pagal LR ATPK 85 str. 5d. bus skirta administracinė nuobauda – įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 250 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Vasario 5 d. rytą Molėtų rajone, Inturkės seniūnijoje, Molėtų rajono agentūros aplinkos apsaugos inspektoriai sulaikė Molėtų rajono gyventoją R. L., kuris gaudė žvėris draudžiamu būdu – kilpomis.
Kol buvo išaiškintas šis pažeidimas, Molėtų rajono aplinkosaugininkams teko padirbėti ne vieną dieną, nes prie pastatytų kilpų pilietis R. L. nesiartindavo, tiesiog praeidamas pro šalį žvilgtelėdavo ar nėra į kilpas pakliuvusio žvėries ir nueidavo tolyn. Kiekvieną kartą į namus pilietis R. L. grįždavo skirtingu keliu, kad nekiltų aplinkiniams gyventojams įtarimų netuščiomis, nešinas prisilaužytų beržo šakų. Vasario 5 d. rytas buvo lemtingas – nutaręs perstatyti į kitą vietą kilpas, jas statant, pažeidėjas ir buvo užfiksuotas vaizdo įrašu. Pamatęs besiartinančius pareigūnus, R. L. eilinį kartą pradėjo laužyti šakas, tačiau tai jau reikšmės nebeturėjo. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes, pažeidėjas prisipažino statęs kilpas žvėrims. Viename miške parodė 9 vnt. pastatytų kilpų, o pasekus pėdsakais į kitą mišką – dar 8 vnt. kilpų, skirtų žvėrims gaudyti. Laimė, jos tą dieną buvo tuščios ir šis pilietis žalos gamtai padaryti nespėjo.
Įtarus, kad R. L. namuose gali turėti daugiau draudžiamų medžioklės įrankių, buvo nuspręsta apžiūrėti ir jo sodybą. Pasikvietus į pagalbą Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnus ir kartu su jais apžiūrėjus sodybos ūkinius pastatus, dar buvo surasta 5 vnt. neteisėtai laikomų, nustatyta tvarka neženklintų, verslinės žūklės įrankių – 2 statomi tinklai ir 3 venteriai, kurie buvo paimti.

Piliečiui R. L. surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir pagal LR ATPK 85 str. 4 dalį ir 87 str. 2 dalį bus skirta administracinė nuobauda – bauda nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Šaltinis: www.urd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą