Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Įtariama, jog dar dviejuose Baltarusijos regionuose šernai serga kiaulių maru

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Baltarusijos ir Rusijos žiniasklaidoje išplatinta neoficiali informacija apie du naujus afrikinio kiaulių maro protrūkius tarp laukinių gyvūnų Baltarusijos Postavi (Vitebsko sritis) ir Taločinsko (Minsko sritis) rajonuose.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, Minsko ir Vitebsko srityse afrikinio kiaulių maro židiniai įtarti patikrinus medžiotojų nušautus šernus. Neoficialiomis žiniomis, reaguodama į susidariusią situaciją, Baltarusijos veterinarijos tarnyba pradėjo naikinti šiuose regionuose laikomas kiaules.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad afrikinis kiaulių maras laukinėje faunoje – didžiulė grėsmė ir mūsų šalies kiaulių augintojams, ypač gyvenantiems pasienyje su Baltarusija.

Dėl neaiškios afrikinio kiaulių maro situacijos kaimyninėje valstybėje, Lietuvoje įvesta griežta veterinarinė kontrolė ir dezinfekcija pasienio veterinarijos postuose, apribota prekyba gyvomis kiaulėmis turgavietėse, draudžiama vežti jas į parodas.

Be to, nustatyta buferinė zona pasienio ruože su Baltarusija, kurioje gyvenanatiems ūkininkams nurodyta paskersti kiaules, taip pat naudojami repelentai, stabdantys šernų migraciją iš Baltarusijos į Lietuvą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat vykdo afrikinio kiaulių maro stebėseną. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti 5 824 kiaulių ir 2 419 sumedžiotų šernų mėginiai šiai ligai nustatyti. Visi tyrimų rezultatai buvo neigiami.

Kiaulių laikytojai visoje mūsų šalies teritorijoje turi būti budrūs ir elgtis atsakingai. Pastebėję ligos požymius, arba radę kritusius šernus, gyventojai privalo nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40 403 arba kreiptis tiesiogiai į teritorines valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybas, ar pranešti aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą