Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gaidžių kaimo brakonieriai aplinkosaugininkus įtikinėjo, kad elnias yra elnė

Turinys:

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu sulaikė šiurpų pažeidimą atliekančius Gaidžių kaimo (Utenos r.) brakonierius, dorojusius taurųjį elnią. Medžiotojų klubui priklausantiems vyrams vien už padarytą žalą gamtai teks sumokėti beveik 20 tūkst. litų.

Vakare, apie 19 valandą, pareigūnai pastebėjo į vieną iš sodybų įvažiuojantį visureigį, vėliau iš to paties kiemo skubiai išvažiavo lengvasis automobilis. Pareigūnai nutarė jį pasekti.

Automobilis atvažiavo į Uteną, sustojo prie vieno iš individualių namų. Čia vyras skubiai prie automobilio prikabino priekabą, prikrautą runkelių. Netrukus sėdęs prie vairo vėl pasuko ta kryptimi, iš kur buvo atvykęs.

Aplinkosauginikams tai sukėlė įtarimų, nes grįžti iš medžioklės daugiau kaip 30 kilometrų, o po to vėl važiuoti šerti žvėrių nelogiška, kadangi tai galima buvo padaryti iš karto.

Šėrykloje iškrovęs pašarus automobilis atvažiavo į Sirvydžių kaimą ir sustojo prie parduotuvės. Tapo aišku, kad kažko laukia. Netrukus prie jo privažiavo automobilis „Niva“. Juo atvažiavęs asmuo sėdo į visureigį ir abu piliečiai pasuko į mišką. Automobilis dar kartą grįžo į sodybą, iš kurios ir išvažiavo.

Įtikinėjo, kad elnias yra patelė

Kai pareigūnai pėsčiomis tyliai atėjo į kiemą, pamatė tai, ko ir tikėjosi: prie ūkinio pastato durų buvo privarytas visureigis „Nissan Patrol“, ant balkio jau kabėjo žvėris, jam buvo nuluptas kailis. Du piliečiai dorojo žvėrį.

gaidziu-kaime-uztikti-brakonieriai-elnio-patinui-buvo-nupjove-ragus-63354624
Gaidžių kaime užtikti brakonieriai elnio patinui buvo nupjovę ragus
© Utenos RAAD

Pareigūnų pasirodymas jiems buvo daugiau nei netikėtas. Iš pradžių vyrai teigė, kad tai elnio patelė, nes prieš paimdami iš sumedžiojimo vietos suaugusio tauriojo elnio patinui buvo nupjovę ragus ir ten juos palikę. Bandymas išsisukti nuo atsakomybės buvo suprantamas, kadangi šiuo metu medžioti suaugusių tauriųjų elnių patinus draudžiama, tuo labiau tamsiu paros metu naudojant prožektorių.

Jokių su medžiokle susijusių dokumentų vyrai su savimi neturėjo. Apklausos metu išsisukinėjimai nepadėjo ir teko pripažinti, kad jokios licencijos neturi ir neturėjo, o apie sumedžiotą žvėrį į medžioklės lapą neįrašė. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes buvo nustatyta, kad šį žvėrį tykodamas iš bokštelio neteisėtai sumedžiojo medžiotojų klubo „Miškininkas” medžiotojas E. V.

gaidziu-kaime-uztikti-brakonieriai-su-tauriojo-elnio-patinu-63354640
Gaidžių kaime užtikti brakonieriai su tauriojo elnio patinu
© Utenos RAAD
.

Jam pakrauti ir išdoroti elnią padėjo brolis M. V. Priremti neginčyjamų įrodymų šie piliečiai parodė ir konkrečią sumedžiojimo vietą bei ten pat paliktus nupjautus šio žvėries ragus. Už šį pažeidimą jiems surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, iš E. V. paimtas medžioklinis graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir medžiokliniu prožektoriumi, jam gręsia administracinė atsakomybė.

Broliams teks solidariai atlyginti ir gamtai padarytą žalą, tai yra 19110 Lt.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą