VMVT siūlo leisti naudoti papildomas priemones kovai su AKM

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama įgyvendinti Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro strategiją, atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje nėra įgyvendinami tam tikri strategijos elementai.

Afrikinio kiaulių maro kontrolės ir kovos priemonės yra nustatytos Europos Sąjungos strategijoje, kuri privalomai įgyvendinama visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Vienas iš AKM strateginių tikslų yra šernų populiacijos reguliavimas, mažinant jos dydį. Tai gali būti pasiekiama tik per tikslingą patelių medžiojimą (ypatingai – suaugusias šernų pateles) ir išlaikant sumedžiojamų šernų patinų ir patelių balansą (50% patinų ir 50% patelių).

 

VMVT informuoja, kad š.m. birželio 12-13 d. Europos Komisijos nuolatinio komiteto darbo grupės posėdyje buvo pristatyta strategijos projekto 11 versija, kurioje, siekiant įgyvendinti strategijos tikslus, kaip papildoma kovos su AKM priemonė, yra numatyta galimybė šernų populiacijai reguliuoti naudoti naktinio matymo taikiklius, jų priedus ir garso slopintuvus.

Minėtos papildomos šernų populiacijos reguliavimo priemonės yra leidžiamos naudoti Europos Sąjungos valstybėse narėse, kuriose nustatytas afrikinis kiaulių maras, t.y. Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ir Vengrijoje.

Siekiant tinkamai kontroliuoti AKM plitimą tikslu likviduoti AKM šernų populiacijoje, VMVT prašo reglamentuoti galimybę naudoti naktinio matymo taikiklius, jų priedus ir garso slopintuvus šernų medžioklėje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikisi, kad leidus medžioti šernus naudojant papildomas priemones, bus pasiektas šernų patinų ir patelių sumedžiojimo balansas, o medžiotojai efektyviai sieks užsibrėžtų tikslų.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

14 komentarų

 • Man labai jau smalsu kiek jau čia jūsų gali nusipirkti gerą termovizorių?
  Pusė čia tai tik šnekučių kurie dar visko nesupranta….
  Turėk kišėnej tą savo termovizoriu,bet šaudyk kaip priklauso….
  Aš niekaip nesuprantu ko jums dar trūksta?
  Tuoj atsiras tokių kad į mišką tankais norės važiuot medžiot

  16
  15
 • Visi kaimynai aplink seniai naudojasi. Bet mūsų “leidžiu-neleidžiu” valdžiažmogių galvose dar nesubrendo supratimas kad gana būti “baltom varnom” ir nėra ko čia užsiimti saviplaka bei užsispyrusiai laikytis pasenusių nuostatų.
  Būkim kantrūs – sulauksime, kad viskas būtų pakeista ir būtų kaip visur…
  Juk dar visai neseniai seno kirpimo buhalteriai kompiuterių ar elektroninių skaičiuotuvų rezultatus “perpatikrindavo” medinių skaitliukų pagalba….
  Visi iš istorijos žinome, kad “dinozaurai” paprasčiausiai vieną dieną išnyko….
  Sveikinu ir palaikau tokią iniciatyvą!

  29
  5
 • Manau, kad ES rekomendacijos tai dar neįpareigojimas ir imti legalizuoti naktinius matymo prietaisus neįvertinant mūsų šalies medžiotojų kultūros ir etikos supratimo būtu gerokai per anksti. Medžioklė yra brangi prabanga ir medžiotojai turintys vidutines pajamas negalės turėti naktinio matymo prietaiso, o tai bus supriešinama medžiotojų bendruomenė. Kontrolė bus palikta savieigai nustatyti šūvis paleistas į šerną ar į stirniną elnią naudojant duslintuvą neįmanoma. Viską palikti medžiotojų sąmoningumui??? Žvėris tūri tris apsigynimo priemones tai uoslė, klausa ir greitis, o žmogus pasitelkęs savo protą nepaliks žvėrims šansų. Prieš legalizuojant šiuos prietaisus manau būtu labai pravartu pravesti apklausą medžiotojų bendruomenėje.

  30
  56
 • Manau, kad kiekvienas atsakingas medžiotojas privalo turėti termovizorių, tiek etikos sumetimais medžiojant, kad būtų garantuotas, tiek paieškose po šūvio.
  O AKM yra papildomas akstinas, termovizoriai/naktinis matymas yra efektyviausias ir preciziškiausias būdas suvaldyti plintančią nelaimę

  62
  15
 • Palaikau VMVT iniciatyvą. Papildomos priemonės tikrai padėtų efektyviau kontroliuoti šernų skaičių 👍

  51
  12
 • Tarp tu isvardintu nariu su akm lietuva nepamineta. Tai cia savaime reikia suprasti kad galima naudoti papildomus prietaisus?

  5
  3
 • tai kad ir dabar daug kas turi naktinius, duslintuvus.. O sukontroliuoti ar jie bus naudojami tik šernų medžioklėje, tai net nesvajokit, nes tai neimanoma…

  29
  21
  • Medžioklės taisyklių pažeidimai užsiraukia atsakomybę, o klubas tokius asmenis turėtų šalinti iš savo gretų.

   27
   9
 • Smagu matyti, kad po teigiamų pokyčių medžiotojų organizacijose ir valdžios institucijose atsirado konstruktyvus dialogas. O šis VMVT pasiūlymas jo rezultatas.

  52
  10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *