Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VMVT siūlo leisti naudoti papildomas priemones kovai su AKM

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama įgyvendinti Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro strategiją, atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje nėra įgyvendinami tam tikri strategijos elementai.

Afrikinio kiaulių maro kontrolės ir kovos priemonės yra nustatytos Europos Sąjungos strategijoje, kuri privalomai įgyvendinama visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Vienas iš AKM strateginių tikslų yra šernų populiacijos reguliavimas, mažinant jos dydį. Tai gali būti pasiekiama tik per tikslingą patelių medžiojimą (ypatingai – suaugusias šernų pateles) ir išlaikant sumedžiojamų šernų patinų ir patelių balansą (50% patinų ir 50% patelių).

VMVT informuoja, kad š.m. birželio 12-13 d. Europos Komisijos nuolatinio komiteto darbo grupės posėdyje buvo pristatyta strategijos projekto 11 versija, kurioje, siekiant įgyvendinti strategijos tikslus, kaip papildoma kovos su AKM priemonė, yra numatyta galimybė šernų populiacijai reguliuoti naudoti naktinio matymo taikiklius, jų priedus ir garso slopintuvus.

Minėtos papildomos šernų populiacijos reguliavimo priemonės yra leidžiamos naudoti Europos Sąjungos valstybėse narėse, kuriose nustatytas afrikinis kiaulių maras, t.y. Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ir Vengrijoje.

Siekiant tinkamai kontroliuoti AKM plitimą tikslu likviduoti AKM šernų populiacijoje, VMVT prašo reglamentuoti galimybę naudoti naktinio matymo taikiklius, jų priedus ir garso slopintuvus šernų medžioklėje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikisi, kad leidus medžioti šernus naudojant papildomas priemones, bus pasiektas šernų patinų ir patelių sumedžiojimo balansas, o medžiotojai efektyviai sieks užsibrėžtų tikslų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

15 Komentarai

 • Albinas
  Posted 2020.03.19 at 18:54

  Čia su tuo papildomų priemonių legalizavimu ,tai kaip su prostitucija , legaliai negalima ,bet bent dauguma naudoja . Kitose šalyse jau senai naudoja ir jokių problemų , latviai jau keli metai naudoja irduslintuvus ,irnaktinio matymo ir jokių problemų ,žvierių populecija didėja , beja latvių medžiotojų būreliai netgi europines paramas gavo medžiotojų namelių statybai ir įrengimui ,tinkamam žvierelių apdorojimui , ryšium su akm , pas mus ir diel tos paramos ,, kažkaip tyku” .nelegalūs medžiotojai jau senai visas priemones naudoja , legaliem legaliai negalima ,nu durnių laivas pas mus , .pas mus tai tik konstatuoja ,kad mokesčiai mažesni ,nei išsivysčiusiose šalyse , bet niekada nepamini ,kad ten ir atlyginimai daug didesni nei pas mus ,kažkaip va mūsų valdininkam niekaip nesiseka pasakyt ,kad algos irgi mažos ,palyginant su išsivysčiusių šalių , mat jų liežuviai neturi tokios programos ,tokius žodžius ištarti , nesusilanksto tokiai temai . Tai va mielėji tautėčiai ,nors aš pats ir nenaudoju jokių tehnologijų medžioklėje ,bet tikrai neprieštarauju , o va kas medžioja be reikemų leidimų ,arba nusiženge rimtai įstatymams ,tai tegu pareigūnai juos nučiupę , vože pagal pilną programą , gal būt reiktų ir drūčiau padidinti baudas ,o jeigu legalus medžiotojas neleistinai sumediojo ,tai leidimus panaikinti su visam . Nu čia tik mano nuomonė . Gerų dienų visiems .

 • valdas
  Posted 2019.09.19 at 07:13

  Visi labai nori mėsos…. O šernai ir taip sukontroliuoti. Pati gamta tai padaro…

  2
  5
 • Algis
  Posted 2019.07.26 at 10:56

  Lietuva juk nepaminėta, tarp 7 ES šalių, kuriose nustatytas AKM. Ko jūs parinatės?

  3
  8
 • Ginčius
  Posted 2019.07.17 at 15:00

  Man labai jau smalsu kiek jau čia jūsų gali nusipirkti gerą termovizorių?
  Pusė čia tai tik šnekučių kurie dar visko nesupranta….
  Turėk kišėnej tą savo termovizoriu,bet šaudyk kaip priklauso….
  Aš niekaip nesuprantu ko jums dar trūksta?
  Tuoj atsiras tokių kad į mišką tankais norės važiuot medžiot

  19
  20
 • Zydrunas
  Posted 2019.07.17 at 11:32

  Visi kaimynai aplink seniai naudojasi. Bet mūsų “leidžiu-neleidžiu” valdžiažmogių galvose dar nesubrendo supratimas kad gana būti “baltom varnom” ir nėra ko čia užsiimti saviplaka bei užsispyrusiai laikytis pasenusių nuostatų.
  Būkim kantrūs – sulauksime, kad viskas būtų pakeista ir būtų kaip visur…
  Juk dar visai neseniai seno kirpimo buhalteriai kompiuterių ar elektroninių skaičiuotuvų rezultatus “perpatikrindavo” medinių skaitliukų pagalba….
  Visi iš istorijos žinome, kad “dinozaurai” paprasčiausiai vieną dieną išnyko….
  Sveikinu ir palaikau tokią iniciatyvą!

  37
  7
 • Adomas
  Posted 2019.07.16 at 18:27

  Manau, kad ES rekomendacijos tai dar neįpareigojimas ir imti legalizuoti naktinius matymo prietaisus neįvertinant mūsų šalies medžiotojų kultūros ir etikos supratimo būtu gerokai per anksti. Medžioklė yra brangi prabanga ir medžiotojai turintys vidutines pajamas negalės turėti naktinio matymo prietaiso, o tai bus supriešinama medžiotojų bendruomenė. Kontrolė bus palikta savieigai nustatyti šūvis paleistas į šerną ar į stirniną elnią naudojant duslintuvą neįmanoma. Viską palikti medžiotojų sąmoningumui??? Žvėris tūri tris apsigynimo priemones tai uoslė, klausa ir greitis, o žmogus pasitelkęs savo protą nepaliks žvėrims šansų. Prieš legalizuojant šiuos prietaisus manau būtu labai pravartu pravesti apklausą medžiotojų bendruomenėje.

  32
  60
 • Rytis
  Posted 2019.07.16 at 17:55

  Manau, kad kiekvienas atsakingas medžiotojas privalo turėti termovizorių, tiek etikos sumetimais medžiojant, kad būtų garantuotas, tiek paieškose po šūvio.
  O AKM yra papildomas akstinas, termovizoriai/naktinis matymas yra efektyviausias ir preciziškiausias būdas suvaldyti plintančią nelaimę

  70
  17
 • Medziotojas
  Posted 2019.07.16 at 17:35

  Pagaliau kažkas gero vyksta. Sveikintina VMVT iniciatyva!

  62
  11
 • Deivis
  Posted 2019.07.16 at 17:32

  Seniai jau laikas imtis rimtu priemoniu, o ne tik sneketi ir tempti guma.

  54
  7
 • Lukas
  Posted 2019.07.16 at 17:32

  Palaikau VMVT iniciatyvą. Papildomos priemonės tikrai padėtų efektyviau kontroliuoti šernų skaičių 👍

  58
  13
 • Minde
  Posted 2019.07.16 at 16:17

  Tarp tu isvardintu nariu su akm lietuva nepamineta. Tai cia savaime reikia suprasti kad galima naudoti papildomus prietaisus?

  6
  4
  • Darius
   Posted 2019.07.16 at 16:21

   Skaityk dar kartą 😀

   14
   2
 • Pilypas
  Posted 2019.07.16 at 15:32

  tai kad ir dabar daug kas turi naktinius, duslintuvus.. O sukontroliuoti ar jie bus naudojami tik šernų medžioklėje, tai net nesvajokit, nes tai neimanoma…

  33
  22
  • Tomas
   Posted 2019.07.16 at 15:37

   Medžioklės taisyklių pažeidimai užsiraukia atsakomybę, o klubas tokius asmenis turėtų šalinti iš savo gretų.

   30
   9
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2019.07.16 at 15:30

  Smagu matyti, kad po teigiamų pokyčių medžiotojų organizacijose ir valdžios institucijose atsirado konstruktyvus dialogas. O šis VMVT pasiūlymas jo rezultatas.

  56
  10

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą