Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vos pabaigęs mokėti baudą, užsidirbo keliskart didesnę su galimybe „sėsti“

Turinys:

Trisdešimt aštuonerių metų Panevėžio rajono gyventojas D. M. tik šių metų birželio mėnesį dalimis baigė mokėti jam 2010 metais Panevėžio regiono aplinkosaugininkų paskirtą 2800 Lt baudą už neteisėtą medžioklę Kupiškio rajone. Tais pačiais metais, už neregistruoto šaunamojo ginklo laikymą ir naudojimą jis buvo nuteistas, bausmės vykdymą atidedant, tačiau, kaip paaiškėjo, jaunas vyras iš savo klaidų nepasimokė.

Panevėžio RAAD gyvosios gamtos inspekcijos inspekcijos pareigūnai veda tokių piliečių „juodąjį sąrašą“ ir nepamiršta „karštų taškų“, rinkdami informaciją apie jų veiklą.

Minėtasis pilietis D. M. įsitikino, kad tryliktoji mėnesio diena, ir dar penktadienis, iš tiesų neša nelaimes. Jau pastebėjęs į kiemą įvažiuojant tarnybinį aplinkosaugininkų automobilį, D. M. metė vidury kiemo neštus kibirus ir įbėgęs į savo namą užsirakino duris. Visokiais būdais pareigūnai įkalbinėjo sodybos šeimininką, tačiau D. M. negirdėjo svečių beldimosi.

Pilna sofa šautuvų

Ir tik surengus pasalą, neva išvažiavus tarnybiniam automobiliui su pareigūnais, po geros valandos sodybos savininkas atsargiai ėmė tyrinėti savo kiemą. Įsitikinęs, kad jo niekas nemato, čiupo iš savo automobilio bagažinės graižtvinį šautuvą su optiniu taikikliu, ir pastebėjęs, kad pareigūnai jau lipa ant kulnų, bėgo dabar jau į ūkinį pastatą, kur ir teko su juo bendrauti.

Baimintis pareigūnų vizito tikrai buvo rimtų priežasčių. Ūkiniame pastate surasti ir paimti trys šautuvai. Du iš jų graižtviniai, vienas lygiavamzdis dvivamzdis, vienas – su optiniu taikikliu, taip pat rasti graižtvinio šautuvo šoviniai.

Šis ginklų arsenalas buvo paslėptas sofos apmušaluose. Garaže, tiesiog ant grindų buvo priskaičiuota ir paimta 17 vienetų spąstų (draudžiami medžioklės įrankiai, nes neatitinka selektyvaus gaudymo principų). Kitame pastate buvo laikomas neregistruotas traukiamas tinklas. Piliečio automobilio bagažinėje rasta bei paimta 18 dviejų kalibrų lygiavamzdžio šautuvo šovinių, graižtvinio šautuvo garso slopintuvas.

Šeimininkas labiausiai sunerimo, kai buvo paprašytas atrakinti rūsio duris, net bandė perspėti pareigūnus apie labai agresyvų šunį, pririštą prie rūsio durų. O jaudintis pilietį vertė žinojimas apie naujuosius įkainius už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus: mat rūsyje rasti dviems barsukams nudirti kailiai ir vienas dar nebaigtas lupti kailis.

Kadangi neregistruotų ginklų laikymas ir naudojimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę, iš Panevėžio VPK buvo iškviesta operatyvinė grupė, jų paprašyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Už neteisėtą draudžiamų medžioklės įrankių laikymą ir naudojimą piliečiui D. M. gresia administracinė bauda nuo 2000 iki 4000 Lt, o už žūklės įrankių laikymą nuo 200 iki 700 Lt administracinė bauda.

Už neteisėtai sumedžiotus tris barsukus jam bus pateiktas 9828 Lt civilinis ieškinys bei teks atsisveikinti su visu ginklų ir draudžiamų įrankių arsenalu.
O ar neteks ragauti kalinio duonos, spręs teismas.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą