Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkų medžioklės sezonas ukmergiškiams baigėsi be laimikių

Turinys:

Baigus išnaudoti šiam sezonui nustatytą sumedžiojimo limitą, aplinkos ministras pasirašė įsakymą nutraukti 2012-2013 metų vilkų medžioklės sezoną. Ukmergės medžiotojams vos daugiau nei mėnesį trukęs sezonas nebuvo sėkmingas – sumedžioti šio plėšrūno nepavyko nė vienam iš pusės tūkstančio rajono medžiotojų.

Aplinkos apsaugos agentūros sausio 16 dienos duomenimis, šalyje sumedžioti 45 vilkai. Šį medžioklės sezoną limitas buvo 50 pilkių.

Medžiotojų ir žvejų draugijos Ukmergės skyriaus medžioklės žinovas Stasys Braknys pasakojo, kad rajono miškuose medžioja apie 500 medžiotojų, susibūrusių į dvylika būrelių. Pašnekovo teigimu, ukmergiškiai medžiotojai paskutinį kartą vilką nušovė daugiau nei prieš dešimtmetį Užugirio miškuose.

„Kasmet medžiotojai savo plotuose pastebi šių plėšrūnų. Manome, kad jų gyvena Užugirio miškuose. Ir šiemet „Želvelės“ klube medžiojantys vyrai sakė matę vilką“, – teigė S. Braknys, pridūręs, jog vis tik jis nėra tikras, ar iš tiesų tai buvo pilkis. Mat labai dažnai žmonės vilkais pavadina vilkšunius…

Krikštėnų girininkas Algis Šakėnas teigė, kad paskutinį kartą komercinės medžioklės plotuose, kurie driekiasi 5 000 hektarų užimančioje Šešuolių girioje, medžiotojams pilkį pakloti pavyko prieš du sezonus, 2011-ųjų žiemą. Tada buvo nušauti trys vilkai.

„Nei praėjusį, nei šį sezoną komercinės medžioklės plotuose vilkų nenušauta. Nors jų pėdsakų pastebime, sunku pasakyti, ar jie Šešuolių girioje gyvena, ar čia tik užklysta atsitiktinai“, – svarstė girininkas.

Kad tiksliai nėra žinomas mūsų miškuose gyvenančių vilkų skaičius, pripažino ir S. Braknys. Pirmoji tikra vilkų apskaita įvykdyta 2006 metais. Jos metu keli šimtai miškininkų vienu metu dvi dienas visoje Lietuvoje registravo vilkų pėdsakus. Tais metais buvo suskaičiuota 120-150 vilkų. Apskaitos rezultatus aprobavęs Ekologijos institutas pateikė kiek kitokius duomenis – 193.

Aplinkos ministerijos duomenimis, 2006 metais šalyje buvo 300 vilkų, 2007 m. – 352, 2008 m. – 409, 2009 m. – 577. Tuo tarpu miškininkai skelbia, kad 2006 m. buvo 193 vilkai, 2007 m. – 205, 2008 m. – 270, 2009 m. apskaita nevykdyta.

Kadangi iki šiol nėra tiksliai žinomas šalies miškuose gyvenančių vilkų skaičius ir dėl to kyla abejonių dėl praėjusiais metais nustatyto jų sumedžiojimo limito, Aplinkos ministerija nutarė organizuoti naują šių gyvūnų apskaitą valstybiniuose ir privačiuose miškuose. Jau paskelbtas konkursas vilkų, gyvenančių privačiuose Lietuvos miškuose, populiacijos dydžiui nustatyti.

Naujoji apskaita, kaip teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, turėtų išsklaidyti abejones dėl tikrojo šalyje gyvenančių vilkų skaičiaus. Remiantis jos duomenimis, bus daromos išvados, kokių priemonių reikia imtis reguliuojant vilkų populiaciją Lietuvoje. Planuojama, kad naujoji apskaita bus atliekama vasario-kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų.

Autorė: Loreta EŽERSKYTĖ
Šaltinis: www.gzeme.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą