Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkų apskaitos rezultatai nepatikimi

Turinys:

Šiemet, pasinaudojus menkiausia proga, t. y. pačiu ploniausiu sniegu, Lietuvoje bandyta skaičiuoti vilkus, tačiau Aplinkos ministerija surinktų duomenų nepripažino patikimais. Taigi tai jau trečioji žiema, kai atlikti vilkų apskaitą dabartiniu metodu neįmanoma.

Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai ir studentai parengė naują stambiųjų plėšrūnų apskaitos sistemą, į kurią įeina pėdsakų ir kitų buvimo įrodymų apskaita žiemą, kamerų statymas vilkų dažniau lankomose vietose, anketų siuntimas ir stebėjimo duomenų rinkimas iš medžiotojų, miškininkystės darbuotojų ir vietos gyventojų.

Vadovaujant Aplinkos ministerijai, planuojama organizuoti darbo grupę, kuri parengs naujos vilkų apskaitos sistemos metodiką. Į grupę numatoma įtraukti mokslininkus, medžiotojus, visuomeninių organizacijų atstovus ir kitų sričių specialistus. A. Stulginskio universiteto parengta programa yra teorija, kurios pagrindu darbo grupė sudarys praktinę vilkų apskaitos metodiką, paskirstys pareigas, nustatys, kas ir kaip apdoros informaciją. Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento specialistė Jolanta Urbelionytė nurodė, kad apibendrinti duomenis nėra ministerijos pareiga, tačiau šiuo metu nėra tokios organizacijos, kuri tai galėtų daryti, taigi ir šį klausimą reikėtų išspręsti. Šiemet nauja vilkų apskaitos programa dar nebus panaudota. Kai ji bus parengta, iš pradžių metodas bus išbandytas viename regione, kad būtų matyti, kaip ji veikia ir ką joje reikėtų keisti.

Kas bus, jeigu ir ateinančią žiemą sniego nebus pakankamai ir vilkų pagal pėdsakus suskaičiuoti nepavyks? Teisės aktai nustato, kad jeigu vilkų suskaičiuoti negalima, nustatomas praeitų metų limitas. Bet yra dar vienas dokumentas – 2014 m. rugpjūčio 28 d. patvirtintas Vilko (Canis lupus) apsaugos planas, kuriame numatyta vilkų sumedžiojimo limitų nustatymo tvarka. J. Urbelionytė mano, kad būtų įmanoma ją pakeisti arba apskaičiuoti teorinį vilkų populiacijos padidėjimą nuo paskutinės legitimios apskaitos. Galbūt šių skaičiavimų rezultatai duos pagrindą pakeisti medžiojamų vilkų skaičių ir tomis žiemomis, kai nepakankamai prisnigs. Šio medžioklės sezono vilkų limitai bus žinomi spalio pradžioje.

Tekstas: Kataryna Šterna
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą