Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vienintelį šio sezono trofėjų iš Marijampolės medžiotojų nugvelbė vairuotojas

Turinys:

Trijose Lietuvos apskrityse – Kauno, Marijampolės ir Panevėžio – vilkų medžioklės sezonas jau baigtas, praneša nevyriausybinė organizacija „Baltijos vilkas“.

Aplinkos ministerijos lapkričio 5-os dienos duomenimis, per dvi naujojo medžioklės sezono savaites sumedžiota daugiau nei pusė viso per šį sezoną leidžiamo sumedžioti vilkų skaičiaus.

Tik Marijampolės apskrityje, kur šiemet buvo leista sumedžioti vieną vilką, sezonas pasibaigė be šūvių. Čia medžioklė sustabdyta aplinkos ministro įsakymu atsižvelgiant į tai, kad apskrityje viena vilko patelė žuvo po automobilio ratais šių metų rudenį.

Teisės aktai numato, kad ir kitais būdais žuvę vilkai (autotransporto priemonių partrenkti, sunaikinti brakonierių, rasti kilpose, nunuodyti ir kt.) taip pat įskaičiuojami į medžioklės limitą.

Aplinkos ministro įsakymu per 2013–2014 metų medžioklės sezoną iš viso leista sumedžioti 21 vilką, t.y. dešimtadalį Lietuvos vilkų skaičiaus, nustatyto per paskutinę apskaitą. Jos metu valstybiniuose ir privačiuose miškuose buvo suskaičiuoti 208 vilkai. Tai yra beveik pusšimčiu mažiau nei nustatyta panašiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Praėjusiais metai buvo leista sumedžioti 50 vilkų.

Maksimalus leistinas sumedžioti vilkų skaičius taip pat paskirstytas apskritims, atsižvelgiant į vilkų daromą žalą.

Aplinkos ministerijos duomenimis, nuo vilkų medžioklės pradžios šiemet jau sumedžiota 11 vilkų, vienas vilkas partrenktas automobiliu.

Lietuvoje ir Europos Sąjungoje vilkas turi saugomos rūšies statusą.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą