Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vienintelė Lietuvos žvėrienos perdirbėja – ant bedugnės krašto

Turinys:

Devyniolika metų gyvuojanti vienintelė Lietuvoje žvėrienos perdirbimo srityje besispecializuojanti bendrovė „Viltlit“ – ties praraja. Panevėžio apygardos teisme (PAT) nebe pirmą sykį prašoma jai iškelti bankroto bylą. Šįkart bankroto prašoma dėl daugiau nei 1,3 mln. Lt negražintų paskolų.

PAT atstovė ryšiams su visuomene Jolita Gudelienė DELFI sakė, kad į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi fizinis asmuo, nurodęs, kad bendrovė negrąžino dviejų paskolų, kurių bendra suma didesnė nei 1,3 mln. Lt.
Tačiau, pasak jos, prie ieškinio prisideda ir kiti skolininkai: privatus asmuo reikalauja grąžinti 1600 Lt nesumokėto atlyginimo, dar viena įmonė nori prisiteisti daugiau nei 13 tūkst. Lt skolą.

Artimiausias posėdis, kuriame bus imtasi bankroto bylos, numatytas gegužės 9 dieną. Prašymas iškelti bankroto bylą gautas sausį.
Tinklalapio rekvizitai.lt duomenimis, šiuo metu „Viltlit“ dirba keturi darbuotojai, o jos skola „Sodrai“ gegužės 2 dieną sudarė 38,7 tūkst. Lt.

Dabartinis įmonės direktorius Tadas Kibickas DELFI sakė nenorįs komentuoti bendrovėje susidariusios situacijos.
Įmonės akcininkas ir ankstesnis jos vadovas Vigilijus Vansevičius DELFI sakė įmonei nebevadovaujantis nuo lapkričio, todėl irgi nieko nekomentuosiąs.

Dar vasarį žurnale „BZN start“ publikuotame straipsnyje V. Vansevičius sakė, kad tokio tipo įmonės nėra visoje posovietinėje erdvėje, o artimiausi konkurentai įsikūrę už 600 km Lenkijoje. Jo tuo metu pateiktais duomenimis, įmonėje dirbo 35 žmonės.
Kaip tuo metu kalbėjo V. Vansevičius, dalį žvėrienos įmonė tiekė geriausiems Lietuvos restoranams, tačiau daugiausiai jos iškeliaudavo į Europos šalis.

Už mėsą siūlė juokingai mažai
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Širvintų skyriaus medžioklės žinovas V. Četrauskas DELFI sakė dėl šios bendrovės bėdų pernelyg neišgyvenantis, nes jos paslaugomis medžiotojai naudojasi nedaug.
„Kažkada ir mūsų medžiotojų klubai bei būreliai pridavinėjo žvėrieną, bet dabar nebe, nes kainos, kokias siūlo „Viltlit“, yra tikrai juokingos ir medžiotojų gyvenimo šios įmonės bankrotas tikrai nepaveiktų. Bankrotas pas juos turbūt yra dėl to, kad jie truputį perlenkė lazdą, kažkur, matyt, taupė pinigus medžiotojų sąskaita. Dabar Lietuvoje yra pakankamai perdirbimo įmonių, kurios aptarnauja medžiotojus ir iš jų atvežtos žvėrienos padaro produkciją“, – kalbėjo jis.

Pašnekovo teigimu, ankstesniais metais už kilogramą stirnienos buvo siūloma 10 Lt.

„O 100 g kepsniuko kaina yra 10 eurų (apie 35 Lt – DELFI). Ši supirkimo kaina net nepadengia sąnaudų. Dažniausiai išskrodus didelę stirną galima gauti 20 kg mėsos, taigi išeina 200 Lt, patys suprantate, kad medžiotojui išeina ne kažin kas“, – pavyzdį pateikė V. Četrauskas.

Autorė: Rasa Lukaitytė-VnarauskienėDelfi

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą