Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vidaus reikalų ministerija siūlo paprastinti leidimo ginklams išdavimo tvarką

Turinys:

Antradienį Vidaus reikalų ministerija (VRM) Seimui pristatė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimus, numatančius galimybę prašymą dėl leidimo įsigyti, laikyti ar nešiotis ginklą pateikti elektroniniu būdu.

Numatoma, kad po to, kai bus priimti pakeitimai, prašymus dėl leidimų bei ginklų identifikacinius duomenis fiziniai ir juridiniai asmenys galės pateikti naudodamiesi policijos elektroninių paslaugų sistema.

„Priėmus įstatymą kelias, kurį turės nueiti asmuo, pageidaujantis gauti leidimą ginklui, taps trumpesnis ir paprastesnis, žmonėms rečiau reikės vykti į policijos įstaigas. Tai nesusilpnins pačios ginklų apyvartos kontrolės – leidimai bus išduodami tomis pačiomis sąlygomis, tai yra, asmenys turės atitikti įstatymo nustatytas sąlygas bei sveikatai keliamus reikalavimus“, – pažymi vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Alternatyvią galimybę pateikti prašymus elektroniniu būdu turės tik tie asmenys, kurie sutiks identifikuoti savo tapatybę per Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo sistemą (VAIISIS) arba bus sudarę sutartį dėl elektroninės bankininkystės su banku, patvirtinančiu asmens tapatybę. Pageidaujantys policijai pateikti prašymus įprastu būdu, tą galės padaryti šiuo metu galiojančiomis sąlygomis.

VRM pateiktais įstatymo pakeitimais taip pat siekiama supaprastinti įsigytų šaunamųjų ginklų registravimo procedūras. Įstatymo projekte nustatyta, kad ginklais prekiaujantys subjektai ginklo pardavimo dieną apie jo pardavimą turės elektroninėmis priemonėmis informuoti policijos įstaigas, kurios tvarko civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą, o asmeniui, įsigijusiam ginklą – išduoti ginklo pažymėjimą. Taigi įsigytas ginklas bus įregistruojamas Ginklų registre pagal ginklų parduotuvės pateiktą informaciją, o asmeniui, pageidaujančiam užregistruoti ginklą, nereikės antrą kartą vykti į policijos įstaigą dėl ginklo registravimo. Ginklais prekiaujantiems subjektams taip pat siūloma sudaryti galimybę informaciją apie įvežtus, išvežtus ginklus pateikti elektroninėmis priemonėmis, taip taupant jų laiką ir išlaidas.

Įstatymo projekte taip pat numatoma atsisakyti leidimų įsigyti ginklus išdavimo Lietuvos Respublikos nuolatiniams gyventojams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims. Teisę įsigyti ginklus suteiktų terminuotas (5 metus galiojantis) leidimas laikyti ginklus, kuriame policijos įstaigos, atlikusios atitinkamus asmens patikrinimus, įrašys, kokių rūšių ginklus leidžiama įsigyti asmeniui.

15min

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą