Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Užsitęsusioje medžioklės byloje padėtas taškas

Turinys:

2016 m. birželio 28 d. pagaliau baigėsi daugiau nei pusantrų metų trukusi byla, kurioje buvo nagrinėjamas medžioklės metu įvykdytas šiurkštus pažeidimas.

LR AM Kauno RAAD GGAI pareigūnai 2014 m. gruodžio 6 d. patikrino medžioklę, kuri vyko Jurbarko r., Šimkaičių sen., ties Šapališkės mišku. Medžiotojų klubo „Skirsnemunė“ medžioklės ploto vienete, trečiojo varymo metu, buvo sumedžiota tauriojo elnio patelė, kuri, prieš pradedant gabenti, nebuvo pažymėta specialios paskirties plomba (licencija). Taip buvo pažeistas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 22 punktas, kuris reikalauja gyvūno sumedžiojimo vietoje, prieš pradedant sumedžioto gyvūno gabenimą, sumedžiotą licencijuojamą gyvūną pažymėti specialios paskirties plomba (licencija). Tyrimą apsunkino tai, kad pažeidimą padarė grupė asmenų.

Pažeidimą įvykdė E.M. ir E.V. E.M trečiojo varymo metu paleido taiklų šūvį į tauriojo elnio patelę, o E.V. pasibaigus varymui priėjo ir ją pribaigė grankulkėmis, pažeisdamas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 58.20 punktą. Vadovaujantis taisyklėmis draudžiama medžioti briedžius ir tauriuosius elnius visų dydžių šratais bei grankulkėmis. Už įvykdytus pažeidimus, 2014 m. gruodžio 19 d. šie asmenys buvo patraukti administracinėn atsakomybėn. Byla netgi buvo pasiekusi Lietuvos Aukščiausiąjį teismą, tačiau vėliau grąžinta į pirmos instancijos teismą.

2016 m. gegužės 2 d. Jurbarko rajono apylinkės teismui paskelbus bylos nutarimą, E.V. ir E.M. pateikė apeliacinius skundus, kurie buvo nagrinėjami Kauno apygardos teisme. 2016 m. birželio 28 d. Kauno apygardos teismo nutartimi nurodoma palikti Jurbarko Rajono apylinės teismo 2016 m. gegužės 2 d. nutarimą nepakeistą ir E.V. bei E.M. apeliacinių skundų netenkinti.

Taigi, galutiniu ir neskundžiamu teismo sprendimu, E.V. pripažintas kaltu padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 85 str. 6 ir 7 d., o E.M. – pažeidęs LR ATPK 85 str. 6 d. Šiems asmenims priskirta po 800 Eur dydžio bauda su teisės medžioti atėmimu trejiems metams kartu su medžioklinių ginklų IZH 54 ir Merhel bei papildomų jų dalių konfiskavimu. Taip pat teismo nutarime nurodoma konfiskuoti transporto priemonę UAZ 3962 su priedais, kuria buvo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas. Negana to abiems medžiotojams teks atlyginti gamtai padarytą žalą kuri siekia 3638 eurus.

Šaltinis: www.krd.am.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą