Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Už kilpomis sumedžiotą stirną – beveik 5,5 tūkst. litų ieškinys

Turinys:

Trečiadienį vienam Biržų rajono gyventojui Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Biržų rajono agentūros inspektoriai pateiks 5787 litų ieškinį laukiniams gyvūnams padarytai žalai atlyginti, praneša Aplinkos ministerija.

Didžiąją šios sumos dalį – 5460 litų – sudaro ieškinys už draudžiamu būdu (kilpomis) sumedžiotą suaugusią, 18 mėnesių, stirnos patelę. Šis ieškinys apskaičiuotas jau pagal naujus, aplinkos ministro Valentino Mazuronio dešimteriopai padidintus laukinių gyvūnų rūšims padarytos žalos apskaičiavimo bazinius įkainius, kurie įsigaliojo sausio 15-ąją.

Kaip tik tą dieną Biržų rajono aplinkosaugininkai išaiškino šiurkštų brakonieriavimo atvejį – nustatė vietos gyventoją, kilpa sumedžiojusį stirnaitę. Šalia pažeidėjo sodybos esančiame miškelyje jie rado dar tris paspęstas kilpas žvėrims gaudyti.

Brakonieriaus namuose pareigūnai aptiko ir nudirtą jauno šerniuko kailį bei mėsą. Kaip paaiškėjo, šis 8-10 mėnesių jauniklis taip pat buvo sumedžiotas kilpa.

Brakonieriaus namuose pareigūnai aptiko ir nudirtą jauno šerniuko kailį bei mėsą. Kaip paaiškėjo, šis 8-10 mėnesių jauniklis taip pat buvo sumedžiotas kilpa. Kadangi šerniuką brakonierius buvo sugavęs prieš savaitę, gamtai padaryta žala apskaičiuota dar pagal senuosius įkainius – už šerno jauniklį bus pateiktas 327 Lt ieškinys. Pagal naujuosius įkainius jau tektų atlyginti 3276 Lt.

Brakonieriui taip pat bus skirta ir administracinė nuobauda – už tokį pažeidimą yra numatyta nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų bauda.

Užkertant kelią pažeidimams labai svarbi ir visuomenės pagalba. Aplinkos ministerija dėkoja visiems žmonėms, pranešantiems apie brakonierius. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, apie juos turėtų nedelsdami pranešti to regiono, kuriame pastebėtas pažeidimas, aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai ar rajono agentūrai.

15min

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą