Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ūkininkai ir žemės savininkai siūlo tobulinti Medžioklės įstatymą

Turinys:

Šį antradienį, 2013-02-12, nuosavose žemėse dirbantys Šiaulių ir Švenčionių ūkininkai apsilankė pas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Algimantą Salamakiną. Jų netenkina, kad jau aštuntus metus Seime vis atidėliojami Medžioklės įstatymo pakeitimai, kurie yra būtini siekiant panaikinti Konstitucinio Teismo nustatytus prieštaravimus LR Konstitucijai.

Šiaulių krašto ūkininkus atstovavo Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, ūkininkas Petras Barista, atvykęs kartu su sūnūmis Mindaugu ir Gediminu, ūkininkas iš Švenčionių rajono Zenon Boldyš.

Vis daugiau ūkininkų buriasi ginti savo žemių, siekia suderinti tokį medžioklės reglamentavimą, kuris galiotų vienodai teisingai ir ūkininkams, ir medžiotojams. Medžioklės srityje iki šiol įteisinta tokia tvarka, kad jiems priklausančioje nuosavybėje ūkininkai nėra pilnateisiai šeimininkai… Siekiama, kad žemės savininkai turėtų teisę spręsti dėl jų nuosavybės teise valdomų plotų suteikimo medžioklei. Reikalaujama spręsti laukinių žvėrių pasėliams padarytų nuostolių kompensavimo klausimus. Atlyginant nuostolį dabar dažniausiai lieka nepatenkinti ir ūkininkai, ir žemės ūkio bendrovės, ir medžiotojų būreliai. Tas išsispręstų, jei sutartą atlygį už plotų nuomą medžioklei gautų tų žemių savininkai.
Netenkina ir tai, kad medžiotojai nuo seno medžioja savo reikmėms svetimose žemėse, bet nepaiso jų šeimininkų – ūkininkų. P.Barista papasakojo, kad Šiaulių rajono ūkininkams-medžiotojams suformavus net kelių tūkstančių ha medžioklės plotus (nuosavoje žemėje ir sutarus su kaimyninių žemės valdų savininkais) vistiek neleidžiama patiems privataus medžioklės vieneto registruoti remiantis Konstitucinio Teismo pripažintu prieštaraujančiu LR Konstitucijai Medžioklės įstatymu.

Seimo AAK pirmininkas A.Salamakinas ūkininkams prisipažino jaučiantis didžiulį kolegų politikų spaudimą ‘nejudinti’ dabartinio Medžioklės įstatymo. Tuo pačiu jis patikino, kad valia keisti Medžioklės įstatymą, jog jis derėtų su šalies Konstitucija tikrai yra.
Šaltinis: www.forest.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą