Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turnyro rezultatas 77:55

Turinys:

Nebe pirmą kartą medžiotojai suvažiuoja į Elektrėnų savivaldybės Vievio seniūnijos Bukiškių kaimą, kur akį miklina medžiodami fazanus. Čia medžiotojas Giedrius Medelis buvusiose apleistose fermose ant­rus metus augina fazanus.

  1. Medelis papasakojo apie fazanų medžiokles Čekijoje, į kurias su Sauliumi Ambrazevičiumi ir Josefu Ellertu vyksta jau daug metų. Šioje šalyje reguliariai rengiami šių paukščių medžiojimo turnyrai.

Pasak G. Medelio, tai išties gamtai žalos nedaranti medžiok­lė. Po keleto tokių vizitų jam kilo mintis auginti fazanus ir organizuoti medžiokles Lietuvoje.

– Man žodžiu ir patarimais padeda patyręs medžiotojas Josefas Ellertas iš Vokietijos ir kolega Jaroslavas Čiburas. Mudu su Josefu draugaujame bene aštuonerius metus, jis dažnas svečias mano organizuojamose fazanų medžioklėse. Jo ir Jaroslavo patirtis auginant fazanus padėjo man nedaryti esminių klaidų, – sako Giedrius.

  1. Medelis yra įrengęs lauko voljerus, kuriuose auga paukščiai. Jiems užaugus, rengiamos kultūringos medžioklės. Į jas atvyksta visi norintieji ir gerbiantieji gilias tradicijas turinčius bajoriškus fazanų medžiojimo turnyrus. Prieš medžioklę prie žvėrių pagerbimo vietos medžiokliai supažindinami su fazanų medžiojimo tvarka ir saugaus elgesio taisyklėmis. Greta fermų esančiose krūmingose kalvelėse pasislėpę asistentai iš narvų išleidžia paukščius, o šiems skrendant medžiotojai bando į juos pataikyti. Pagal medžioklės vadovo signalą prie šūvio vietą žyminčio stulpelio, medžiotojai keičiasi vietomis eidami ratu, kad visi turėtų vienodą šansą paleisti šūvį. Sumedžiotus paukščius suranda medžiok­liniai šunys.

Po dviejų turnyro turų, kuomet į orą pakilo 77 fazanai ir aidėjo daugybė šūvių, buvo susumuoti rezultatai. 77:55. Toks šios medžioklės rezultatas. Reikia suprasti, kad į orą pakilo 77 paukščiai, o medžioklių laimikiu tapo 55 fazanai. Į Bukiškių apylinkes išskrido 22 paukščiai ir jie gyvens laisvėje.

– Man džiugu, kad buvo laimingų fazanų, – mintimis dalijasi fazanyno Bukiškių kaime savininkas
G. Medelis. – Juk tokios medžioklės tikslas ir yra garbinga „dvikova“. Laisvėn ištrūkę paukščiai turi teisę gyventi ir bandyti išgyventi laukinėje gamtoje, nors tam kliūčių sukelia ypač daug įvairių plėšrūnų, kurie Lietuvoje turi išskirtines teises.

  1. Medelis labai dėkingas Jovariškių medžiotojų klubo pirmininkui Vladui Rakšteliui, kuris visokeriopai remia jo iniciatyvą populiarinant fazanų medžiokles.

Giedrius po kelių savaičių ketina surengti dar vieną, jau paskutinę šio sezono fazanų medžioklę. Kadangi tuo metu toliau voljeruose bus auginami paukščiai, vasarą G. Medelis 300 fazanų ketina paleisti į laisvę, kad Bukiškių pievose ir pamiškėse šie taurūs paukščiai galėtų papildyti fauną.

Medžiotojų klubo „Jovariškių elnias“ pirmininkas V. Rakštelis prisimena, kad jo tėtis, eigulys ir aistringas medžiotojas Alfonsas, į Rusakalnio miškus leidęs įvairiausius žvėris, buvo įkūręs ir nedidelį fazanyną, iš kurio paukščiai buvo leidžiami į laisvę.

– Mūsų klubo medžioklės plotuose yra įvairių žvėrių ir paukščių, džiaugiuosi Giedriaus Medelio iniciatyva įgyvendinus dar vieną kultūringos medžioklės tradiciją, – įspūdžiais dalijasi klubo „Jovariškių elnias“ pirmininkas.

UP„ŪP“ informacija
Nuotrauka: Vladas KASPERAVIČIUS

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą