Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tokio nuosprendžio brakonierius nesitikėjo: neteko visko, kas jam svarbiausia

Turinys:

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnų sulaikytam neteisėtai taurųjį elnią sumedžiojusiam joniškiečiui D.G. Joniškio rajono apylinkės teismas paskelbė nutarimą. 42 metų joniškietis D.G. pripažintas kaltu padaręs medžioklės reikalavimų pažeidimą. Kadangi medžiotojas nusižengė pirmą kartą ir dėl padaryto pažeidimo gailisi, be to, pradėjo atlyginti gamtai padarytą žalą, teismas jam skyrė minimalią nuobaudą: 3000 Lt su teisės medžioti atėmimu vieneriems metams ir konfiskuojant medžioklinį lygiavamzdį šautuvą bei automobilį „Volkswagen Golf“. Tai pirmas konfiskuotas brakonierių automobilis Šiaulių regione.

Į aplinkosaugininkų akiratį Joniškio rajono Bariūnų medžiotojų būrelio medžiotojas D.G. pateko 2014 metų rugsėjo 30 d. Tada vyras išsiruošė į medžioklę Pavarčiuvės miške. Medžiotojas, apie valandą patykojęs bokštelyje, taikliu šūviu iš lygiavamzdžio šautuvo patiesė taurųjį elnią.

Vyras turėjo licenciją, tačiau gyvūno nepažymėjo specialios paskirties plomba ir neįrašė į medžioklės lapą. Vyras elnią sugrūdo į automobilį „Volkswagen Golf“ ir parsigabeno namo.

Pranešimą gavę Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, nuvykę į D.G namus Joniškyje, sodybos ūkiniame pastate rado pakabintą, nuluptą ir dorojamą elnią. Medžiotojas gyvūną nulupti privalėjo būrelio lupykloje, tačiau greičiausiai norėdamas nuslėpti laimikį jį parsigabeno namo.

Užkluptas šeimininkas prisipažino, kad elnią sumedžiojo Joniškio rajono medžiotojų būrelio plotuose ir nepanaudojo licencijos. Vyrui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už medžioklės reikalavimų pažeidimus (ATPK 85 str. 6d). Medžiaga buvo perduota teismui.

Be Joniškio rajono apylinkės teismo paskirtos 3000 Lt baudos brakonieriui teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – 19180 Lt. Dalį – 500 Lt vyras jau sumokėjo.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą