Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tarp laimingųjų – ir rajono medžiotojas

Turinys:

Aplinkos ministro įsakymu nutrauktas vilkų medžioklės 2012-2013 metais sezonas, kadangi šalies medžiotojai baigė išnaudoti šiam sezonui nustatytą 50 vilkų sumedžiojimo limitą. Aplinkos apsaugos agentūrų duomenimis, iki sausio 16-osios šalyje nuo taiklių šūvių krito 45 vilkai.
Ne kartą vilkams siaubą variusius Širvintų rajono medžiotojus ir vėl lydėjo sėkmė. Kaip informavo Širvintų medžiotojų draugijos medžioklės žinovas Vaclovas Četrauskas, gruodį vieną vilką nušovė medžiotojų klubo „Čiobiškis“ medžiotojas Laurynas Buzys.

– Kiek žinau, puikus trofėjus, – sakė Vaclovas Četrauskas ir pridūrė: – Medalis parodoje ir vėl garantuotas.

Esame rašę, kad pernai Kaune vykusioje Medžioklės trofėjų apžiūroje-parodoje aukso medaliu apdovanota Rimanto Kanapienio sumedžioto vilko kaukolė; Rimanto Adomavičiaus trofėjus buvo apdovanotas sidabro, o Česlovo Bakasėno – bronzos medaliu.
Šiųmetis vilkų medžioklės sezonas nutraukiamas jau antrą kartą. Pirmąkart tai buvo padaryta, kai Vilniaus apygardos administracinis teismas 2012 metų rugsėjo 27 d. patenkino gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ prašymą ir sustabdė aplinkos ministro 2012 metų birželio 5 d. įsakymu patvirtinto vilkų sumedžiojimo per 2012-2013 metų medžioklės sezoną limitą. Tačiau Aplinkos ministerija su atskiruoju skundu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Šis panaikino Apygardos teismo nutarties dalį, kuria sustabdytas aplinkos ministro įsakymas patvirtinti vilkų sumedžiojimo limitą.
Tada Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad buvo neatsižvelgta į tai, kad šio įsakymo tikslas – reguliuoti vilkų populiacijos gausą ir kad jį sustabdžius susidarys situacija, kai ta gausa visai nebus reguliuojama. Tai gali sukelti neigiamą poveikį pagrindinio vilkų grobio – stirnų, tauriųjų elnių ir net briedžių – populiacijoms, taip pat naminių gyvūnų saugumui ir ekosistemos integralumui. Nereguliuojant vilkų populiacijos gali kilti grėsmė žmonių saugumui ir sveikatai, nes vilkai platina pasiutligę, serga žmogui pavojingomis ligomis – trichinelioze, niežais.

„Širvintų kraštas“ informavo, kad per praėjusį medžioklės sezoną Širvintų rajone buvo nušauti du vilkai. Be to, metų pradžioje vykusios vilkų apskaitos metu Širvintų rajone vilkų pėdsakų buvo aptikta tik Šešuolėlių girininkijos miškuose. Išanalizavus 2012 metų vasario 23 ir 28 d. užfiksuotus bei pateiktus duomenis nustatyta, kad Šešuolėlių girininkijos miškų plotuose aptikti keturių vilkų pėdsakai. O štai Krikštėnų, Šešuolių, Giedraičių, Čiobiškio, Kernavės, Žaliosios, Gelvonų girininkijų miškuose, kurių plotai yra Širvintų rajone, vilkų pėdsakų aptikta nebuvo.

Dabar situacija gali keistis. Kaip sakė Vaclovas Četrauskas, jo žiniomis, du vilkai 2012-2013 metų medžioklės sezone buvo nušauti Molėtų ir Vilniaus rajonuose, visai šalia ribos su Širvintų rajonu. Neatmetama, kad ten nuo kulkų krito iš mūsų rajono užklydę vilkai.

Aplinkos ministerijos nuomone, iki šiol nėra tiksliai žinomas šalies miškuose gyvenančių vilkų skaičius, nes patikimų duomenų turima tik apie valstybinius miškus. Kadangi kyla abejonių dėl praėjusiais metais nustatyto jų sumedžiojimo limito, Aplinkos ministerija nutarė organizuoti naują šių gyvūnų apskaitą tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose. Jau paskelbtas konkursas vilkų, gyvenančių privačiuose Lietuvos miškuose, populiacijos dydžiui nustatyti. Remiantis apskaitos duomenimis, bus daromos išvados, kokių priemonių reikia imtis reguliuojant vilkų populiaciją Lietuvoje. Planuojama, kad naujoji apskaita bus atliekama vasario-kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų.

Šaltinis: „Širvintų krašto“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą