Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Svarstys, ar medžioklės limitas ne per mažas

Turinys:

Šiemet vilkų medžioklės sezonas prasidėjo kiek vėliau nei įprasta – spalio 27-ą dieną, nes tik tądien paaiškėjo, kiek plėšrūnų bus leista sumedžioti. Aplinkos ministro Valentino Mazuronio įsakymu 2013–2014 m. medžioklės sezonui buvo patvirtintas 21 vilko limitas. Visgi patvirtintas limitas kai kuriose apskrityse jau „išnaudotas“, o dėl gausėjančio pranešimų skaičiaus apie vilkų daromą žalą ministerija priversta peržiūrėti susidariusią situaciją.

Iš savivaldybių gaunama vis daugiau nusiskundimų apie vilkų daromą žalą. Kai kuriuose savivaldybėse (Biržų, Kupiškio ir kt.) registruojama žala sparčiai didėja, kyla pavojus, kad minėtose savivaldybėse gali pritrūkti lėšų kompensacijoms.

„Mane neramina vis didėjantis pranešimų skaičius apie vilkų daromą žalą. Taip pat būtina atsižvelgti į kylančias diskusijas dėl vilkų apskaitos duomenų patikimumo. Reikia dar kartą peržiūrėti, kaip yra vykdoma apskaita ir iš naujo įvertinti situaciją“, – sako aplinkos ministras V. Mazuronis.

Todėl Aplinkos ministerija nusprendė peržiūrėti patvirtintą vilkų sumedžiojimo limitą 2013–2014 m. medžioklės sezonui. Valstybinei miškų tarnybai pavesta pateikti išsamią informaciją apie vilkų apskaitą, nes iki šiol Aplinkos ministerijai buvo pateikta tik informacija apie minimalų vilko populiacijos individų skaičių. Siekiama sužinoti, kokia galėtų būti maksimali arba vidutinė plėšrūnų populiacija.

Svarstant, ar keisti nustatytą medžioklės limitą taip pat bus įvertintas ir vilko populiacijos gausėjimas kaimyninėse valstybėse, galima jų migracija iš Latvijos ir Baltarusijos bei kasmetinis prieaugis, į ką iki šiol nebuvo pakankamai atsižvelgta.

2013 m. vasario mėnesį Lietuvos miškuose buvo vykdoma vilkų apskaita. Apskaitą vykdė Generalinė urėdija ir Medžiotojų ir žvejų draugija, jos rezultatus apibendrino Valstybinė miškų tarnyba.

Aplinkos ministerijai buvo pateiktas galimas mažiausias vilkų skaičius Lietuvoje – 208 vilkai.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą