Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šūvis Rusijos pasienyje: pareigūnas nušovė jį užpuolusią lapę

Turinys:

Gindamasis nuo užpuolusios lapės sieną su Rusija saugantis pasienietis iš tarnybinio pistoleto ją nušovė. Manoma, kad lapė sirgo pasiutlige.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasienietis vykdė tarnybą Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelio ribose. Čia pat eina Lietuvos ir Rusijos siena.

Staiga VSAT pareigūnas pamatė iš krūmų iššokusią lapę, kuri nesižvalgydama į šalis metėsi tiesiai pasieniečio link. Šis bandė šūksniais atbaidyti žvėrelį. Paprastai gyvūnai garsiai sušukus išsigąsta ir sprunka, tačiau ši lapė jokių įspėjimų nepaisė. Kai ji pripuolė prie pat pareigūno, tapo aišku, kad gyvūnas stengiasi įkąsti žmogui, praneša VSAT.

Matydamas, jog puolanti lapė elgiasi agresyviai, ir vengdamas įkandimo pasienietis išsitraukė tarnybinį pistoletą ir vienu šūviu gyvūną nušovė.

Apie panaudotą tarnybinį ginklą ir įvykį pasieniečiai informavo Šakių rajono apylinkės prokuratūrą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šakių skyrių, Šakių rajono gamtosaugininkus ir vietos medžiotojų būrelį.

Į įvykio vietą atvykę VMVT darbuotojai dezinfekavo teritoriją, kurioje gulėjo nušauta lapė, ir ją išsivežė ištirti bei utilizuoti. Manoma, kad gyvūnas sirgo pasiutlige. Galutinai tai paaiškės lapę ištyrus Kauno apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje.

Patruliuojant atokiose, neretai miškingose ar sunkiai praeinamose vietose pasieniečiams nuolat yra pavojus ne tik nukentėti nuo erkių ar kitų gyvių, bet ir susidurti su sergančiais ar savo jauniklius stojančiais ginti laukiniais gyvūnais.

Pavyzdžiui, praėjusių metų žiemą Šakių rajono miške, prie pat sienos su Rusija, pasieniečio kinologo tarnybinis belgų aviganis susigrūmė su šernu. Abu gyvūnai vienas kitą buvo sužaloję. Atskubėjus kinologui, matyt, užspeistu pasijutęs šernas maždaug iš 5 metrų metėsi į pasieniečio pusę. Atšokdamas į šoną nuo puolančio ir per ištiestos rankos atstumą priartėjusio gyvūno kinologas spėjo iš tarnybinio pistoleto paleisti vieną šūvį.

Kulka pataikė tiesiai šernui į tarpuakį, todėl gyvūnas krito vietoje. Pasienietis per stebuklą nenukentėjo, o sužalotą belgų aviganį teko ilgokai gydyti.

Šaltinis: www.delfi.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą