Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šunų sekimo sistema „Garmin Alpha 100“

Turinys:

„Garmin Alpha 100“ yra šunų stebėjimo ir treniravimo įrenginys, kuriame naudojama „Garmin“ GPS sekimo sistema su ilgamete „Tri-tronics“ šunų treniravimo technologija.

„Garmin Alpha“ antkaklis atnaujina šuns buvimo vietą net kas 2,5 sekundės, o su treniravimo antkakliu tuo pat metu galėsite kontroliuoti savo šunį. Visa tai galima padaryti iš vieno nešiojamo prietaiso. Įrenginys gali apimti iki 20 skirtingų šunų, o pilnai įkrauta ličio jonų baterija leis naudotis įrenginiu iki 34 valandų.

„Alpha 100“ navigatorius turi spalvotą 3 colių jutiklinį ekraną, kuris gali būti valdomas viena ranka net ir šaltuoju metų laiku dėvint pirštines. Jis yra atsparus vandeniui pagal IPX7 standartus, o tai reiškia, kad įrenginys nenustoja veikti net jei ir įkris į vandenį ir ten išbus iki 30 minučių.

Jutiklinis ekranas leidžia lengvai pasirinkti šunis ir konfigūruoti sistemą pagal jūsų poreikius.
Vienintelis trūkumas, kurį aš pastebėjau yra tas, kad „Garmin Alpha“ arba „Tri-tronics“ navigatorių sistemų negalima sujungti su senesnių modelių DC30, DC40, DC40 arba EXP antkakliais.

Komplektacija „Garmin Alpha 100/T5“

Greitesni atnaujinimai
Pradedantiesiems „Alpha“ navigatorius gali būti sukonfigūruotas taip, kad šunų sekimo vietą, greitį ir kryptį atnaujintų per 2,5 sekundės, lyginant su ankstesniu modeliu „Astro“ – maksimalus vietos atnaujinimo greitis yra tik 5 sekundės. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad greitesni atnaujinimo dažniai greičiau iškrauna bateriją, nei sukonfigūravus sistemą lėtesniam atnaujinimui.

„Garmin Alpha 100“ vietos atnaujinimo dažnis gali būti sukonfigūruotas 2,5 sekundės, 5 sekundžių, 30 sekundžių ir 2 minučių. Taigi, jūs galite kontroliuoti baterijos išsikrovimo greitį. Tačiau netgi ir tada, kai nustatoma atnaujinti kas 2,5 sekundės, testuojant baterijos darbo laikas siekė 24-26 valandas iki pilno išsikrovimo ir 34-36 valandas – kai atnaujinimo dažnis buvo nustatytas 5 sekundės.

Baterija
Kalbant apie baterijos darbo laiką, „Garmin“ inžinieriai gerokai pasistengė ir patobulino šio antkaklio baterijų tarnavimo laiką. Lyginant su savo pirmtaku „Garmin Astro DC40“ baterijos veikimo laikas yra 22-24 valandos, kai nustatomas 5 sekundžių atnaujinimo dažnis. Pastebime, kad nustačius tą patį 5 sekundžių atnaujinimo dažnį „Garmin Alpha“ baterija atlaiko 34-36 valandas. Mano nuomone tai yra reikšmingas progresas.

Garmin Alpha 100 Baterija

„Garmin Alpha“ siųstuvai turi įkraunamas baterijas. Tai reiškia, kad jums nereikės apsirūpinti naujomis baterijomis prieš kiekvieną medžioklę. Paprasčiausiai su savimi galite pasiimti automobilinį „Garmin Alpha“ įkroviklį ir keliaudami į medžioklės plotus pakrausite apykaklės ir navigatoriaus baterijas. Viena pilnai įkrauta navigatoriaus baterija tarnaus apie 26 valandų. Taip pat galite įsigyti papildomų baterijų nenumatytiems atvejams.

Antkaklio žibintuvėlis
Dar viena naujovė, kuri man labai patiko – tai įmontuotas antkaklyje LED žibintuvėlis, kurį galima įjungti rankiniu būdu iš navigatoriaus. Kiekvienas, kuris mėgsta pasivaikščioti su savo šunimis naktį, bus ramus, kad kiti pastebės šunį esant silpnam apšvietimui. Taip pat galima keisti antkaklio žibintuvėlio darbo režimus, pavyzdžiui: šviečia nuolat, lėtai mirksi, greitai mirksi.

Garmin Alpha 100-T5 antkaklis

Panašiai, kaip ir didinant antkaklio vietos atnaujinimo dažnį, aktyvuota žibintuvėlio šviesa greičiau iškrauna antkaklio bateriją, nei kad įrenginys veiktų be jo. Bandymai parodė, kad akumuliatoriaus tarnavimo laikas sumažėjo perpus, kai apykaklė veikė su nuolat įjungtu žibintuvėliu.

Šunų skaičius
Dabar „Garmin Alpha“ gali sekti net 20 šunų, esančių iki 14 km. atstumu, priklausomai nuo vietovės reljefo. Taip pat Jums nereikės nerimauti kurioje vietoje yra šunys, paprasčiausiai įjunkite „Kontaktų sekimą“ ir galėsite matyti juos navigatoriuje. Jūsų medžioklės draugai ekrane bus rodomi skirtingomis piktogramomis, kas leis juos lengvai atskirti. Noriu paminėti, kad įjungus „Kontaktų sekimo“ funkciją, baterija senka šiek tiek greičiau.

Žemėlapiai
„Garmin Alpha“ modelyje iš karto yra įdiegti kai kurių Europos šalių TOPO žemėlapiai.Lietuvos TOPO žemėlapius reikės įsigyti atskirai. Jei norite papildomai galima įdiegti ir palydovinius žemėlapius (Ortofoto), su kuriais matysite realų žemės paviršiaus vaizdą iš paukščio skrydžio.

Garmin Alpha 100 TOPO

Gelbėjimo režimo funkcija
Įjungus gelbėjimo režimo funkciją antkaklyje, galite nurimti, jog jis išsijungs išsekus baterijai. Jei antkaklio baterijos lygis nukrenta žemiau nei 25%, gelbėjimo režimas automatiškai perjungia antkaklį į 2 minučių atnaujinimo dažnį, kuris prailgina veikimo laiką dar 12 valandų. Tai puiki funkcija, kuri leis nesukti galvos dėl antkaklio baterijos lygio ir jūs pamiršite apie naktines šunų paieškas. Beje, ši funkcija numatytuose nustatymuose nėra įjungta. Jūs turite įjungti šią funkciją kiekvienam antkakliui atskirai per „Collar settings“ meniu navigatoriuje.

„Geofence“ ir „Radius Alerts“ funkcija
„Alpha 100“ sistema dabar siūlo unikalią funkciją, kuri vadinasi „Geofence“. Ši funkcija leidžia jums apibrėžti plotą žemėlapyje ir jeigu šuo išeina už šio ploto ribų, jūs nedelsiant gaunate perspėjimą į navigatorių. Medžiojant dideliuose plotuose ši funkcija yra labai naudinga, be to ji įspėja apie konkretų antkaklį. Tad jeigu turite šunį, kuris labiau linkęs ieškoti nuotykių, galėsite išlaikyti jį arčiau savęs ir užbėgti įvykiams už akių.

Garmin-Alpha-100-Geofence

Šunų stebėjimas
Šunų kontrolė su „Garmin Alpha“ dar nebuvo tokia paprasta. Su „Alpha“ galėsite stebėti šunis dvejais būdais – kompaso režime arba TOPO žemėlapiuose.

Garmin Alpha 100 Šuns sekimas

Dirbant su vienu šunimi, man patogiausia naudoti kompaso vaizdą (Compass screen). Aiškiai matoma šuns buvimo kryptis. Ši sąsaja yra paprasta ir lengvai suprantama. Elektroniniame kompase yra spalvota rodyklė, kuri visada nurodo jūsų šuns kryptį. Matysite atstumą tarp jūsų ir šuns, ar jis bėga, ar stovi – rodoma ekrano apačioje.

Garmin Alpha 100 Kompasas

Taip pat galite sekti šunis ir TOPO žemėlapiuose. Juose iš paukščio skrydžio matysite kurioje vietoje yra šunys. Kaip ir minėjau anksčiau, tai yra svarbus „Garmin Alpha 100“ atnaujinimas. Su TOPO žemėlapiais galėsite matyti kiekvieną kelią, griovius, takus, pakilimus ir dar daugiau. Žemėlapio ekrane yra aiškiai matoma jūsų ir šuns pozicija. Taip pat galite susikurti kelio taškus ar žymes žemėlapyje, kurias aš naudoju nurodant automobilio buvimo vietą prieš išeinant į medžioklę.

Dresūra ir kontrolė
„Alpha 100„ suteikia galimybę dresuoti šunis ir juos kontroliuoti, kad šie nesivytų grobio, kurio jums nereikia. Naudodamiesi lengvai prieinamais dresavimo mygtukais galite atskirai, saugiai ir veiksmingai išlaikyti ryšį su kiekvienu iš šunų. Yra 18 lygių momentinio ir 18 lygių nuolatinio stimuliavimo funkcijos, be to, galimas garsinis tonas arba vibracinė komanda. Taip pat yra blokavimo nuostata, išjungianti stimuliavimą bei tonus tada, kai jie nereikalingi.

Dar labiau pritaikyti dresūros funkcijas savo poreikiams galite rinkdamiesi iš 2 stimuliavimo režimų. Pasirinkus įprastinį stimuliavimą galima greitai pakeisti jo lygį (žemas, vidutinis arba aukštas, kiekvienu atveju nuo 1 iki 6), o jei nusprendžiate naudoti tiesinį stimuliavimą, jį galima reguliuoti nuo 1 iki 18 lygio. Visos prieš ai išvardintos funkcijos įmanomos tik tuo atveju jei naudojami TT15 serijos antkakliai.

Valdymo mygtukų konfigūravimas pagal poreikius
„Garmin Alpha“ dresūros ir kontrolės mygtukai gali būti konfigūruojami pagal jūsų poreikius, nesvarbu jus dirbate su vienu ar keliais šunimis. Pradiniuose nustatymuose jūs matysite vieną šunį ekrane ir tris mygtukus kuriais galėsite atlikti šuns kontrolę. Jūs galite keisti mygtukų stimuliavimo lygius priklausomai nuo šuns temperamento ir poreikių. Be to galima sukonfigūruoti sistemai taip, kad kiekvienas mygtukas būtų priskirtas skirtingiems šunims kurie turės savo individualų valdymo langą.

Atstumas
Kaip viena pagrindinių patobulinimų noriu paminėti naujus „Alpha“ šunų antkaklius. Naujieji antkakliai veikia „MURS“ bangose. Šis patobulinimas leidžia jums ne tik matyti kur yra jūsų šuo, bet tuo pačiu jį ir kontroliuoti. Tai reiškia, kad jei jūs matote savo šunį navigatoriuje už 14 kilometrų, be problemų galite pasiųsti ir kontrolės impulsą.

Turėkite omenyje, kad gamintojo deklaruojamas 14 kilometrų maksimalus atstumas įmanomas idealiomis sąlygomis, tai yra atvirame lauke ir panašiai. Medžioklės sąlygomis šis atstumas trumpės priklausomai nuo reljefo ar augmenijos.

Technines savybes ir įrenginio specifikaciją rasite oficialiame „GARMIN Lietuva“ puslapyje.


“Miske.lt”
Parengė: DEIVIDAS STAPONKUS
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą