Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sumedžiotas dar vienas pilkis

Turinys:

Ar vilkai daro daugiau žalos ar duoda naudos — vienareikšmiškai vertinti negalima. Vilkus liaudis vadina miškų sanitarais. Jie sunaikina silpnus bei sergančius žvėris, tuo prisidėdami prie sveikesnių populiacijų išsaugojimo. Laukinės gyvūnijos atžvilgiu vilkai yra vertinami teigiamai.

Kitaip apie juos mąsto daugumas gyventojų, auginančių gyvulius. Daugiausiai žalos vilkai pridaro tuo laikotarpiu, kada mokina savo palikuonis medžioklės amato. Valstybinės ir maisto veterinarijos duomenimis per 9 šių metų mėnesius užfiksuoti 24 atvejai, kada vilkai sudraskė galvijus. Tačiau šie duomenys nėra tikslūs, nes kaimuose yra auginamų neženklintų ir neregistruotų duomenų bazėje ožkų. Jos taip pat tampa vilkų aukomis.

Palankiai ūkininkai ir pavieniai asmenys, auginantys gyvulius, įvertino LR AM 2013-12-11 įsakymą Nr.D1-919 „Dėl LR AM 2013-10-24 įsakymo Nr.D1-791 „Dėl vilkų sumedžiojimo per 2013-2014 metų medžioklės sezoną limito patvirtinimo“ pakeitimo. Jame reglamentuojama, kad vilkų sumedžiojimo limitas didinamas iki 33 vnt. šalies mastu, iš jų Panevėžio apskrityje limitas padidėja daugiausiai — iki 7 vilkų (iki įsakymo pakeitimo buvo leista sumedžioti tik 3). Šiame medžioklės sezone Kupiškio rajone sumedžiotas pirmas vilkas. Sėkmingiausi kupiškėnams vilkų medžioklės metai buvo 2010-ieji, kuomet buvo nušauti trys vilkai.

2013-12-23raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą