Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sulaikytas „etatinis“ brakonierius

Turinys:

Jau praėjusį rudenį medžiotojai skundėsi, kad „Jonaičių“ klubo medžioklės plotuose dažnai randamos plieninės kilpos ir spąstai žvėrims gaudyti. Keletą kartų Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, aptikę kilpas, prie jų rengdavo pasalas, pamainomis budėdavo, tačiau asmens, stačiusio kilpas, sulaikyti nepavykdavo. Buvo įtariama, jog kilpas stato to paties kaimo gyventojas S. P., kuris jau ne kartą buvo baustas už neteisėtą medžioklę draudžiamais įrankiais. Š. m. vasario 21 d. apžiūrint mišką, kuriame nuolat būdavo statomos kilpos, pastebėta, jog vienoje iš jų yra įkliuvęs stirnos patinas. Žvėris rastas jau nebegyvas. Tą pačią dieną, pasalos metu, brakonieriaus nesulaukta, o kitą dieną atvykus į tą vietą stirnos kilpoje nebebuvo. Stirnos gaišena buvo paimta, ta pati kilpa iš naujo pataisyta ir paruošta gaudymui. Šalia esantys spąstai taip pat iš naujo paspęsti. Nuo tos vietos pėdsakai vedė S. P. sodybos link. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai operatyviai reagavo į situaciją ir kartu su Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnais nuvyko patikrinti įtariamo asmens sodybos.

Įtarimai pasitvirtino. Apklausus įtariamą pažeidėją jis prisipažino ir nuvedė į tą vietą, kurioje paliko išdorotos stirnos liekanas. Sodyboje taip pat rastas neteisėtai sumedžiotas barsukas, spąstai ir statomas tinklas. Už šiuos veiksmus piliečiui S. P. surašytas ATP protokolas pagal 85 str. 4 d. ir 87 str. 2 d. Numatoma skirti bauda – nuo 2000 iki 4000 Lt, pažeidėjas taip pat turės atlyginti gamtai padarytą 8768 Lt žalą.

Tačiau piliečio S. P. tai nesustabdė. Š. m. vasario 25 d. pareigūnams nuvykus dar kartą apžiūrėti miško, kuriame buvo padarytas pažeidimas ir įsitikinti, ar neliko nepastebėtų draudžiamų medžioklės įrankių, inspektoriai vėl pastebėjo tą patį brakonierių, statantį spąstus žvėrims gaudyti. Jį sulaikant asmuo priešinosi, grasino, todėl teko iškviesti policijos pareigūnus ir minėtą pilietį pristatyti į Šilutės rajono policijos komisariatą. Už šiuos pasikartojančius neteisėtus veiksmus surašytas ATP protokolas pagal 85 str. 4 d., galimai bus pradėtas ikiteisminis tyrimas. raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą