Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Su šernais nekovojantys medžiotojai neteks medžioklės plotų

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, remdamasi Veterinarijos įstatymu, planuoja priimta nutarimą, medžioklės būrelių, kurių nariai nesiims šernų populiacijos mažinimo, plotus perduoti kitiems būreliams.

Nutarimas galioja visos Lietuvos medžiotojams, nes laukinių šnopuotųjų populiacija turi būti sumažinta visos šalies teritorijoje.

Tokio nutarimo reikia radus afrikinio kiaulių maro židinius. Užkratas nustatytas sumedžiotuose šernuose, kurie, kaip spėjama, atėjo iš Baltarusijos. Pavojingiausia Varčios miške, Alytaus sav. Buvusiuose aukštų sovietinių pareigūnų medžioklės plotuose, kurie iki šiol naudojami ir gyvūnai ten šeriami.

Bėda ir kituose miškuose. Kai kurie būreliai ten įrengę savotiškas dryžuotųjų fermas, kur šernai šeriami ir sėkmingai dauginasi. Pasak specialistų, kai kuri tokios populiacijos beveik nesiskiria nuo kultūrinių kompleksų, tiek, kad gyvena miškuose.

Norint sustabdyti ligos plitimą ir apsaugoti kiaulių fermas, šernų populiaciją reikia sumažinti 10 kartų – nuo 100.000 iki 10.000 laukinių šnopuotųjų. Nutarimas riboti populiaciją buvo priimtas dar vasarą. Tada afrikinio maro židiniai buvo randami Baltarusijoje ir tik baiminamasi, kad liga paplis ir Lietuvos teritorijoje. Tačiau medžiotojai ignoravo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymus ir šernų šaudyti neskubėjo.

„Medžiotojai šernų populiaciją jau turėjo sumažinti, tačiau šio darbo jie neatliko. Bėda ta, kad būreliai tai organizacija pagal pomėgius. Kai iškyla grėsmė šalies ūkiui, nežinia ar hobiu užsiimantys žmonės turi spręsti šias bėdas“, – sako Algis Baravykas, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius.

Direktorius pastebi, kad kol kas niekas nežino kas turi imtis šernų naikinimo. Galbūt tai kariuomenė, specialus savanorių medžiotojų būrys, už tai gaunantis atlyginimą.

vz

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

22 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą