Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stubriškius pribloškė seniūnijos palaiminta ožkų medžioklė

Turinys:

Beprecedentis įvykis sekmadienį sukrėtė Katyčių seniūnijos Stubrių kaimą – Katyčių seniūnijos palaiminti, du „eks“ medžiotojai iššaudė laukuose besiganiusias… ožkas.
Tuos, kas mano neteisingai supratę, patikiname dar kartą – tikrai ožkas, kurios savo nelaimei į šį kraštą atklydo net iš Tauragės rajono Žygaičių seniūnijos…
Įvykis taip sukrėtė kaimą, kad vakar redakcijoje netilo telefonas: žmonės piktinosi tokiu, anot jų, vandalizmo aktu, prašė paviešinti kaltuosius ir reiškė viltį, kad jie neliks nenubausti.
Tikrai neliks, nes vienas šaudžiusių „medžioklių“ buvo girtas, o antrojo medžiotoju irgi nepavadinsi, nes jo bilietas jau nebegalioja.

Nustatė, kad šeimininkas gyvena Žygaičiuose

Kada svetimos ožkos – jų buvo net 26 – atsirado Stubrių kaimo laukuose, vietiniai tiksliai nebeprisimena – tai buvo gal prieš mėnesį. Pradžioje jos ganėsi greta esančiuose Naustubriuose, aplink seniai griuvenomis virtusį gyvulininkystės kompleksą, vėliau nukeliavo už upelio, į vietos ūkininko Kazimiero Gudavičiaus pievas.
Pats ūkininkas vakar pasakojo dėl to pernelyg nepykęs: žolės tose nuomojamose pievose užteko ir savoms telyčioms, ir toms ožkytėms.
Neretai pastebėdavęs, kad tos ožkos jo telyčioms atneštus, bet šių neišbaigtus pašarus sudoroti pabaigia.
Kazimieras sako keletą kartų su žmona pasvarstęs, kad gal reikėtų ieškoti ožkų šeimininko. Juk nežinia – gal žmogus net neįtaria, kur jo gyvuliai atsidūrę. Neseniai ėmėsi ir veiksmų – atnešęs miltų ir taip prisiviliojęs vieną raguotąją, surado jos numeriuką, pagal kurį seniūnijoje nesunkiai buvo nustatytas šeimininkas – kova prieš skalūnų dujų ieškotojus pagarsėjusioje Tauragės rajono Žygaičių seniūnijoje gyvenantis ūkininkas Martynas Bajoras.
Jam buvo pranešta, kur jo ožkos ganosi.
Tada dar niekas nė neįtarė, kad istorija baigsis taip tragiškai.

Šaudyti leido šeimininkas

Sekmadienį grįžęs namo K.Gudavičius sutiko kaimyną, kuris išsigandęs įspėjo: skubiai eik žiūrėti savųjų telyčių, mat toje pusėje, krūmuose, visą rytą šaudo, jos irgi gali būti nušautos…
Ūkininkas nuskubėjo į pievas ir liko priblokštas. Anot K.Gudavičiaus, 5 nušautos ožkos jau buvusios sumestos į automobilį, dar viena, raišuojanti ir kruvina, vaikštinėjo aplinkui. Automobilyje jis girdėjo ir pasibaisėtiną bliovimą. Netoliese buvo ir jas šaudę du vyrai.
Pasidomėjęs, kas ten tokiu baisiu balsu bliauna, išgirdo atsakymą, jog vienos ožkos nepavyko negyvai nušauti, tai toji dabar galuojasi…
„Vyrai, negi peilio neturite, bent pribaikite, gyvuliui kankintis neleiskite“, – supykęs reikalavo ūkininkas. Bet išgirdo „medžiotojų“ pasiteisinimą, esą peilio su savimi jie neturi…
Netrukus po to į ganyklas buvo atvežtas ir ožkų šeimininkas. „Tegu šaudo. O ką man su jomis daryti?“ – taip į stubriškio pasipiktinimą dėl tokios gyvulių egzekucijos atsakė žygaitiškis ūkininkas.

Aplink ožkas bėgiojo ožiukai…

„Kaip galima šitaip lengva ranka šaudyti gyvulius? Negi nebuvo galima jų gražiuoju suvaryti į buvusių fermų pastatus? Mes su žmona dviese taip kadaise suvarėme šiuos laukus siaubusius Kazimiero Stirbio galvijus. Pagaliau yra ir kitokių išeičių“, – svarstė K.Gudavičius.
Barbarišku elgesiu situaciją vadina ir kiti stubriškiai. Kai kurie jų svarstė, jog gal medžiotojai, nesugebantys nušauti laukinių žvėrių, malonumą pajaučia žudydami nebaukščius naminius gyvulius?..
Labiausiai žmones nustebino, kad visą egzekuciją stebėjo kartu su „medžiokliais“ atvykęs Katyčių seniūnės pavaduotojas Viktoras Vaitiekovas. „Esame pakraupę, kad tokie dalykai dedasi su valdžios žmonių palaiminimu“, – sakė „Šilutės naujienoms“ kitas prisistatyti nepanoręs stubriškis. Anot jo, vyrai šaudė taip paprastai, tarsi pleškintų į ant tvoros kabantį stiklainį…
Žmonės nepajėgia suprasti ir ūkininko M.Bajoro. „Kaip jis galėjo užsakyti tokais žudynes? Bent jau būtų senos ožkos, o dabar – pačiame gražume, su aplink bėginėjančiais ožiukais“, – kone proverksmiu dėstė stubriškiai.
O K.Gudavičiui dabar neramu ir dėl šalia buvusių savo veršingų telyčių, mat šios buvo akivaizdžiai išsigandusios. „Nežinau, kaip bus, jei jos nebeišsaugos veršiukų“, – svarstė ūkininkas.

Užteko šeimininko prašymo

Į Stubrių laukus atvažiavo ir policijos bei Pagėgių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai. Pirmieji surinko dviejų „medžiotojų“ (šį žodį kabutėse rašome sąmoningai, nes nemanome, kad šie vyrai jo verti) šautuvus, o antrieji surašė protokolą.
Netrukome išsiaiškinti, kad tądien seniūnės pavaduotojas V.Vaitiekovas į Stubrius nusivežė vietos medžiotojus Saulių Overlingą ir Rimantą Dulkį. O į dienos šviesą visą trijulę ištraukė medžiotojų klubo „Gėgė“ nariai, pasipiktinę, kad kažkas medžioja jiems priklausančiuose plotuose.
V.Vaitiekovas „Šilutės naujienoms“ sakė turįs paties ožkų šeimininko M.Bajoro prašymą jas iššaudyti, šis jį parašęs penktadienį. „Jis – biednas žmogus, nežinojo ką su jomis daryti“, – lyg ir teisino ūkininką seniūnės pavaduotojas.
„Yra ir tokių žmonių“, – dar pridūrė…
Tuo tarpu stubriškiai vieningai tvirtina, kad ūkininką M.Bajorą V.Vaitiekovas parsivežė tada, kai laukuose jau buvo ir policijos, ir aplinkosaugos pareigūnai. Tik tuomet tiesiog laukuose ūkininkui buvęs pakištas kažkoks lapas, kuriame šis kažką rašė…
„Manome, kad pavaduotojas dėl to ir parsivežė tą ūkininką, kai pakėlėme triukšmą, ir pareikalavo jį rašyti prašymą“, – sakė stubriškiai.
Pasak V.Vaitiekovo, apie „medžioklę“ žinojo ir Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Ar seniūnė palaimino tokį ožkų populiacijos mažinimo būdą, išsiaiškinti negalėjome – seniūnė vakar telefonu neatsiliepė.
Negalėjome pakalbinti ir istorijos kaltininko – žygaitiškio M.Bajoro. Anot V.Vaitiekovo, šis ūkininkas neturi telefono.

Šaudė girtas ir „nebemedžiotojas“

Pagėgių aplinkosaugininkų vadovas Darius Ciganas patvirtino, kad jo pavaldinius į Stubrius iškvietė „Gėgės“ būrelio medžiotojai. Nuvažiavęs inspektorius Mindaugas Vaizgėla rado nušautas 6 ožkas, kitos išsilakstė.
D.Ciganas neabejoja, kad pagarba turėtų būti kiekvienai gyvybei, taip pat – ir naminiams gyvūnams. „Jei jau galima šaudyti ožkas, tai gal galima ir karves, šunis ar tuos pačius gandrus?..“ – svarstė aplinkosaugininkų vadas.
Dar sunkesni pažeidimai, kad R.Dulkys medžiotojo šautuvą į rankas tądien paėmė būdamas girtas – jo kraujyje aptikta 1,8 promilės alkoholio. O S.Overlingą irgi sunku laikyti medžiotoju, mat paaiškėjo, kad jo medžiotojo bilietas yra nebegaliojantis.
Inspektorius M.Vaizgėla sakė, kad per savo darbo praktiką pirmą kartą matė šaudomas ožkas. Jis mano, kad buvo galima rasti būdų, kaip sugaudyti gyvulius, ir sugalvoti, kur juos dėti. D.Ciganas irgi įsitikinęs, kad naminis gyvulys būtų atėjęs parodžius bet kokį masalą.
Iš pokalbio su pačiu S.Overlingu supratome, kad kilus triukšmui vyras ir pats jaučiasi blogai, o savo ir kolegos R.Dulkio poelgį vertinantis „nelabai gerai“. Bet, anot jo, viskas esą „natūralu“, nes gyvuliai buvo palaidi, o jų savininkas, negalėdamas jų sutvarkyti, pats paprašė tokios paslaugos, už kurią pažadėjo atiduoti ir dalį nušautų gyvulių. Tas 6 ožkas ir atidavė.
„Jis būtų vis tiek prašęs kito medžiotojų būrelio, kad taip padarytų. O mes pradėjom, bet nepabaigėm“, – reziumavo buvęs Usėnų medžiotojų būrelio narys.
M.Vaizgėla informavo, jog R.Dulkys dabar neabejotinai praras ir šautuvą, ir teisę medžioti, o S.Overlingui gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų.

„Medžiotojų“ šautuvus išsivežė policijos pareigūnai.
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013
Vilija BUDRIKIENĖ
www.silutesnaujienos.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą