Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stabdomi Anykščių aplinkosaugininko įgaliojimai

Turinys:

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis vakar laikinai sustabdė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Anykščių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresniojo specialisto Audriaus Pilkos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno galias, Aplinkos ministerijai gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio darbuotojo neteisėtų veiksmų. Iš gautos medžiagos matyti, kad jo veiksmai turi tarnybinio nusižengimo požymių.

Ministerija pavedė Utenos RAAD‘ui ištirti šią informaciją ir nustatyti, ar buvo padarytas tarnybinis nusižengimas. Audrius Pilka nėra nušalintas nuo pareigų – tik sustabdytos jo, kaip aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno, galios, kol bus baigtas tyrimas. Jis ir toliau vykdys savo tarnybines funkcijas, bet negalės naudotis Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo nustatytomis aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno teisėmis: sustabdyti fizinių ar juridinių asmenų vykdomą aplinkai kenksmingą veiklą, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus ir kt.

„Aplinkosaugos sistemoje turi dirbti tik atsakingi, nepriekaištingos reputacijos specialistai. Jiems keliami ypač aukšti kvalifikaciniai, etiniai reikalavimai. Paaiškėjus pareigūnų nusižengimams, bausime visu griežtumu. Korumpuotų aplinkosaugininkų netoleruosime“, – sako Valentinas Mazuronis.

Visuomenės informavimo skyriusraad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą