Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Į spastus pakliuvusią mešką teko vaduoti 11 valandų

Turinys:

Ne visada sekasi Lenkijos kalnų „karalienėms“ meškoms. Šią žiemą dėl šilto oro jos beveik nemiegojo, o penktadienį Pakarpatės vaivadijos Birčo girininkijoje miškikinkams ir veterinarijos gydytojams į spastus, matomai skirtus bebrams ir ūdroms, įkliuvusią mešką teko vaduoti net 11 valandų – informuoja Lenkijos spaudos agentūra PAP.

Iš vielos pagamintuose spastuose buvo įkalinta priekinė žvėries letena ir kaklas. Kaip PAP sakė Krosnos valstybinių miškų regioninės direkcijos atstovas spaudai Edwardas Marszalekas, teko iškviesti veterinarijos gydytojus. Pasak jų, plėšrūną buvo labai suerzinusi esama situacija ir žmonių artumas, todėl į jį teko iššauti net keliolika migdančių vaistų dozių.

Galiausiai gelbėtojams mešką pavyko išlaisvinti iš spastų ir nuvežti keliolika kilometrų nuo nelaimės vietos. Į laisvę plėšrūnas paleistas miškingoje vietovėje, prieš tai jam buvo pritvirtintas sekimo prietaisas.
Pasak specialistų, meška yra penkerių-šešerių metų amžiaus ir sveria apie 130 kilogramų. Manoma, jog ji be didelių sunkumų suras savo giminaičius.

Prieš keletą metų Pakarpatėje, daugiausiai Bieščadų kalnuose ir Žemutiniuose Bieščaduose gyveno apie 100 meškų. Dabar jų čia yra apie 120-150. Pakarpatės miškuose gyvena apie 90 proc. visų Lenkijoje esančių šių plėšrūnų.

Meškos gelbėjimo nuotraukas galite pamatyti ČIA.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now