Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šiaulių regione – jau antras žvėrių „rinkėjas“

Turinys:

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai lapkričio 5-ąją Šiaulių rajone, Rėkyvos miške sulaikė vyrą. Iš pirmo žvilgsnio paprastas vietinis gyventojas kuprinėje buvo susikrovęs stirnos skerdieną. Kad vyro kuprinė kažkodėl kruvina, pastebėjo ir aplinkosaugininkams pranešė vietos medžiotojas.

Paaiškėjo, kad sulaikytas vyras – tai nuolatinės gyvenamos vietos neturintis 51-erių metų gyventojas. Jis aplinkosaugininkams dievagojosi kuprinę radęs miške ir atsisakė parodyti vietą, kurioje žvėrį išdorojo.

Nepaisant tokio gero „radinio“ pažeidėjui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už medžioklės taisyklių pažeidimą. Net jei stirna žuvo natūralia mirtimi, medžioklės taisyklės draudžia pasisavinti medžioklės plotuose nugaišusius, per susidūrimą su transporto priemone, žemės ūkio technika ar kitu būdu žuvusius žvėris ar jų dalis. Imti gyvūną galima nebent susisiekus su medžioklės ploto naudotoju bei to regiono aplinkos apsaugos deparamentu ir gavus medžiotojų bei aplinkosaugininkų leidimą tai daryti.

Jei gyvūnas paimamas apie tai nepranešus, laikoma, kad jis paimtas neteisėtai, o jį paėmęs asmuo privalo atlyginti žalą gamtai. Šiuo atveju vyrui gresia bauda nuo 100 iki 300 litų už pažeidimą ir papildomai teks atlyginti padarytą žalą gamtai – apie 5500 litų.

Pagal medžioklės terminų kalendorių stirnas ir jų jauniklius šiuo metu medžioti leidžiama ir tai bus galima daryti iki gruodžio 31-osios. Patinų medžioti jau nebegalima – toks draudimas įsigaliojo nuo lapkričio 1-os dienos.
Tačiau reikia turėti medžiotojo leidimą ir teisę naudotis ginklu.

Įdomus faktas, jog vos prieš porą mėnesių tame pačiame Šiaulių regione sulaikytas vyras, kuris kuprinėje tempė negyvą mangutą (dar vadinamą usūriniu šunimi). Šis pilietis aplinkosaugininkams taip pat dėstė žvėrelį tiesiog radęs pakelėje. Jam skirta tokia pat bauda, tačiau žalą gamtai buvo mažesnė – 548 litai.

MISKE.lt primena, jog pastebėję panašų pažeidimą nedelsdami praneštumėte bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šaltinis: www.miske.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą