Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šiaulių rajone sulaikytas stirną, kaip įtariama iš automobilio nušovęs medžiotojas

Turinys:

Vakar vakare į policiją kreipėsi Šiaulių rajono gyventoja, kuri pranešė, kad kelyje Šiauliai – Pakapė šaudoma iš pravažiuojančio automobilio. Moteris pažino šaulį ir nurodė, kad tai netoliese, kaime, sodybą turintis L.L.. Pamiškėje buvo rasta nušauta stirna. Policijos pareigūnai apie įvykį pranešė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos skyriui.

Nuvykę į vietą specialistai išsiaškino, kad L.L. tądien organizavo medžioklę. Po kelių valandų vyras ir dar trys medžiotojai buvo sulaikyti ir apklausti. L.L buvo nustatytas lengvas (0,6 prom.) girtumas. Vyras kategoriškai neigia vairavęs ir šaudęs iš automobilio. Tačiau šį įvykį matė ne vienas liudininkas. Net šaudamas ne iš automobilio vyras neturėjo teisės sumedžioti stirnos, nes šiuo metu stirnų – patelių medžioklė draudžiama. Medžiotojo automobilis ir šautuvas paimti.

Vyrui už teisės aktų reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą gresia administracinė atsakomybė. ATPK 85 str. 6 d. numato Gyvūno, kurį sumedžioti asmuo, turintis teisę medžioti (medžiotojas), neturi teisės, sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas – užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Medžiotojui gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, daugiau kaip 5400 Lt.

Yra duomenų, kad šaulį galėjo matyti ir pro šalį pravažiuojančio lengvojo automobilio ekipažas. Liudininkai prašomi susisiekti su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos skyriumi tel.: (8 41) 596 420.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą