Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šeštadienį į Klaipėdos miškus geriau neiti – bus medžiojami šernai

Turinys:

Šeštadienį Klaipėdoje planuojama šernų medžioklė su varovais – jau išduotas leidimas medžioklei mieste. Klaipėdiečiai įspėjami Girulių mišką ir parką prie vasaros estrados apeiti. Šeštadieninėje medžioklėje iš viso ketina dalyvauti trisdešimt medžiotojų.

Medžioklė prasidės apie 8 val. ryto ties P.Lideikio gatve. Triukšmaudami varovai judės Girulių televizijos bokšto link. Kaip pasakojo Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas, tikslios apskaitos, kiek galėtų būti šernų šiame plote, nėra – galima tik spėlioti.

Urėdijos darbuotojų teigimu, gali būti, kad čia yra apie 10 šernų. „Apskaitos, kiek yra šernų miesto teritorijoje, niekada nevedėm. Tiesa, neseniai urėdas užfiksavo, kaip į šią teritoriją perbėgo šeši šernai“, – aiškino V.Marozas. Prie takelių į mišką bus įrengti įspėjamieji ženklai apie vykstančią medžioklę.

Prieš tris savaites prie viaduko į Melnragę, netoli geležinkelio bėgių, buvo aptiktas nušautas šernas. Spėjama, kad tai – brakonierių darbas. Netoli buvo aptikta ir savavališkai įrengta šėrykla. „Deja, bet išsiaiškinti, kieno tai darbas – nepavyko“, – teigė pašnekovas.

Anot jo, reikia suprasti, kad afrikinis kiaulių maras – ne juokas. Susirgęs gyvūnas jau po trijų savaičių krinta.
Medžiotojai, nudobę gyvūną, veterinarams turės pristatyti jo inkstus, blužnį, kraujo mėginį bei uodegą. Tik gavus atsakymą, ar šernas nenešiojo maro užkrato, bus galima realizuoti skerdieną. Už kiekvieną sumedžiotą šerną žadama mokėti 150 Lt. Jei jis buvo užsikrėtęs – 250 Lt.

Medžiotojams keliamas uždavinys sumedžioti bent 90 proc. šernų populiacijos. Anot V.Marozo, per metus ji turėtų atsistatyti.

Klaipėdos mieste stebima ir išaugusi bebrų populiacija. Planuojama medžiotojų prašyti praretinti ir šių gyvūnų, keliančių pavojų gamtai, gretas.

Šernų medžioklė artimiausiomis dienomis planuojama ir Palangos miesto miškuose.
15min

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą