Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šernas Henrikas išgelbėjo šernakiaules

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atleido biosaugos vadeles: nenustačius afrikinio kiaulių maro plitimo, atisakyta visoje Lietuvoje tęsti šernų naikinimo vajų, rašo leidinys „Šiaulių kraštas“. Tik šernakiaulės – kiaulių ir šernų mišrūnai – tebebuvo pasmerktos sunaikinti, bet jas išgelbėjo malonė šernui Henrikui.

Pakruojo rajone ūkininko Gražvydo Čergelio auginamos šernakiaulės per plauką išvengė žūties. Ūkininkas, įsitikinęs, kad šernakiaulių naikinimo vajus visoje Lietuvoje yra „karštų valdžios galvų sprendimas“, jų skersti neskubėjo.

Tuo metu Aplinkos ministerija atsižvelgė į Anykščių miškininkų prašymą padaryti išimtį lankytojų numylėtam, miško aptvare gyvenančiam šernui Henrikui.

Kai šernas Henrikas buvo izoliuotas nuo lankytojų ir paliktas gyventi, tuomet, pasak ūkininko, „aptvaruose laikomi kiti šernai ir šernakiaulės gavo šansą“.

G. Čergelio tikinimu, „šernakiaulės, skirtingai nei kiaulės, beveik niekada neserga, nereiklios pašarui, o jų mėsa daug vertingesnė nei kiauliena. Tai – ateities kiaulės“.
elta

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą