Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seniausia optinių taikiklių gamykla, siūlanti modernius sprendimus

Turinys:

Šių dienų Kahles kompanija, įsikūrusi Guntramsdorfe, Austrijoje, savo veiklą vysto dviem pagrindinėmis kryptimis: medžioklė – HELIA, ir sportas – K serijos taikikliai. Naujoji serija HELIA tik pradeda savo kelią į medžiotojų širdis, bet K serijos taikikliai tvirtai užėmė lyderio poziciją sportinių bei taktinių taikiklių segmente.

Pradėsiu nuo pirmo įspūdžio gavus abiejų serijų taikiklius į rankas. Visų pirma, į akis krito kiek senamadiškai prabangi, gerokai per didelė pakuotė. Gana stambiam K624i modeliui tai atrodė normalu, bet elegantiškas ir dailus HELIA dėžėje beveik pasimetė. Pakuotėje, be taikiklio ir naudotojo instrukcijos, yra valymo servetėlė ir neopreninis apsauginis dėklas. Kas įdomu – ant kiekvieno taikiklio yra lipdukas su įspėjimu apie maksimalią žiedų spaudimo jėgą. Pagal Kahles filosofiją, HELIA taikiklis dėl puikių optinių bei mechaninių savybių optimaliai tenkina visus būtinuosius medžiotojo poreikius. Tai puikus pasirinkimas už patrauklią kainą. HELIA skirtas tradiciniam medžiotojui, vertinančiam išskirtinę kokybę, bet nesinaudojančiam kitais superzoom taikiklių privalumais. Tai maksimaliai supaprastinta ir optimizuota linija.

Joje yra trys modeliai, kuriuos pagal paskirtį galima suskirstyti taip:
• HELIA 1-5×24 – taikiklis medžioklei su varovais;
• HELIA 2-10×50 – universalus taikiklis sėlinant;
• HELIA 2.4-12×56 – vakarinis taikiklis tykant.

Vis dėlto paprastas nereiškia prastas. Taikikliai yra išskirtinės optinės bei mechaninės kokybės.

Pagamintas HELIA 5 pagrindu, naujasis HELIA taip pat pasižymi 30 mm skersmens pagrindiniu korpuso vamzdeliu bei 5 kartų artinimo žingsniu. Maksimalus taikiklio artinimas yra 12, tad nebuvo būtinybės įdiegti paralakso reguliatoriaus, ir tai yra vienas iš veiksnių, leidusių sumažinti HELIA taikiklių kainą. Tinklelių pasirinkimas nėra didelis, bet kiekvienas medžiotojas gali pats sumontuoti balistinį bokštelį. Tam pakanka nusipirkti patį bokštelį ir montavimo rinkinį arba kreiptis į artimiausio Kahles atstovo ginklų meistrą. Tinklelio apšvietimas su sistema AutomaticLight ir išorinis lęšių paviršius su Oilphobic danga, palengvinančia lęšių valymą, šiam taikikliui prideda papildomų pliusų.

HELIA galima apibūdinti kaip puikios kokybės, optimaliai paprastus, daugiau nei patrauklios kainos produktus, o K serijos produktai yra priskiriami prie elito taikiklių – taikiklių, skirtų sportui arba karybai. Vienas iš populiariausių sportininkų ir snaiperių taikiklių – K624i 6-24×56. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip ir dauguma tokio tipo taikiklių: brutalios išvaizdos, dideliais reguliatoriais. 34 mm skersmens korpusas yra matinio, kieto, oksiduoto paviršiaus, todėl jis labai atsparus įbrėžimams. Atidžiau pažvelgus į taikiklio valdymą, pastebimas skirtumas – paralakso reguliatorius yra po vertikalės korekcijų turele. Tai yra inovatyvus Kahles požiūris į taikiklio valdymo elementų komponavimą. Įprastą paralakso reguliatoriaus vietą Kahles konstruktoriai siūlo panaudoti išskirtinei parinkčiai: užsakovas turi galimybę pasirinkti, iš kurios pusės gali būti horizontalės korekcijų turelė, bei korekcijų kryptį (pagal arba prieš laikrodžio rodyklę). Tai buvo labai teigiamai priimta šaulių, dalyvaujančių dinamiško šaudymo rungtyse, tokiose kaip PRS arba T-class.

Įdomu tai, kad Europos ir JAV šauliai turelės pusę ir reguliavimo kryptį renkasi beveik priešingą. Amerikos rinkoje paklausesni taikikliai su horizontalės korekcijų turele iš kairės pusės ir reguliavimu prieš laikrodžio rodyklę, o Europoje atvirkščiai – dauguma šaulių renkasi reguliavimą iš dešinės ir pagal laikrodžio rodyklę. Reguliavimo turelės gali būti 0,1 MRAD ir ¼ MOA vertės. Vertikalės turelė turi sugrįžimo į nulinę padėtį funkciją, vadinamą zero-stop. Reikia pastebėti, kad turelė pasisuka už nulinės padalos dar 4 spragtelėjimais. Taip padaryta tiems atvejams, kai reikia šauti arčiau nulio. Patys spragtelėjimai yra labai tikslūs ir informatyvūs. Vertikalės turelė taip pat turi viso rato apsisukimo indikatorių.

Tinklelis su apšvietimu yra pirmoje židinio plokštumoje ir didėja proporcingai kintančiam artinimui. Dėl to šaulys gali naudoti balistinį tinklelį esant bet kuriam artinimo žingsniui, naudodamas tuos pačius trajektorijos skaičiavimus. Tai labai svarbu greitai šaudant skirtingais atstumais ir naudojant tinklelį (pvz., darant vėjo arba atstumo pataisą), nes keičiant artinimo žingsnį tinklelio parametrai lieka tie patys.

Balistinių tinklelių pasirinkimas yra išties įspūdingas ir kiekvienas šaulys tikrai gali išsirinkti jam tinkantį. K serijos taikiklių optika yra aukščiausios kokybės – vaizdas natūralių spalvų ir labai ryškus. Kontrastingas, apšviečiamas tinklelis leidžia užtikrintai matyti taikinį ir nusitaikyti. Pabaigoje pateiksiu T-class federacijos prezidento Ivano Barzilovo žodžius apie taikiklį K624i: „T-class šauliams K624i puikiausiai tinka dėl galimybės greitai šaudyti į įvairaus dydžio taikinius skirtingais atstumais per trumpiausią laiką. Galimybė pasirinkti taikiklio valdymą pagerina šaulio rezultatą jau vien dėl to, kad visos korekcijos padaromos maksimaliai įprastai, patogiai ir greitai.“
Taiklių šūvių!

Tekstas: ALEKSANDRAS BELSKIS

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą