Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seime bus svarstomas siūlymas griežčiau bausti medžiojančius nelegaliai

Turinys:

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis Seimui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektą Nr. XIIP-880, kuriuo siūloma įtvirtinti griežtesnes sankcijas už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno garbės ir orumo įžeidimą. Taip pat numatoma nustatyti griežtesnes sankcijas už medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus.

Teikiamomis pataisomis suteikti teisę aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams taikyti atsakomybę asmenims, pažeidusiems ne mėgėjų žvejybos įrankių gaminimo, realizavimo, įsigijimo, leidimų išdavimo ne mėgėjų žvejybos įrankių gaminimui, realizavimui, įsigijimui ir ne mėgėjų žvejybos įrankių prekybos apskaitos tvarką, limituotos žvejybos reguliavimo priemones ir sąlygas.

Už laukinių gyvūnų, nepriskiriamų medžiojamiesiems gyvūnams ar gyvūnų, kuriuos galiojantys teisės aktai medžioti draudžia medžiojimą, ir (ar) sumedžiotų gabenimą siūloma bausti bauda nuo dviejų iki penkių tūkstančių litų (galiojančiame kodekse įtvirtinta bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio) su pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių (kai jos buvo panaudotos sumedžiotiems gyvūnams gabenti ir (ar) administraciniam teisės pažeidimui daryti) ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu arba teisės medžioti atėmimą nuo trejų iki penkerių metų ( galiojančiame kodekse – nuo vienerių iki trejų metų) su pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių (kai jos buvo panaudotos sumedžiotiems gyvūnams gabenti ir (ar) administraciniam teisės pažeidimui daryti) ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

„Įstatymo projektu siūloma pareigūnui suteikti teisę konfiskuoti pažeidėjui nuosavybės teise nepriklausančius pažeidimo padarymo įrankius. Automobilis brakonieriavimo įrankiu šiandien laikomas tik tada, jeigu iš jo šaunama. Jei nušaunama išlipus iš automobilio, gyvūnas įdedamas ir vežamas – nėra. Mes šiuos visus dalykus reglamentuojam. Visi instrumentai, kurie mūsų nuomone traktuotini kaip brakonieriavimo įrankiai turi būti konfiskuoti“, – sakė V. Mazuronis.

Siūloma, kad už medžiojimą medžioklės plotuose be galiojančio leidimo ar be galiojančios licencijos arba licencijos neužpildymas sumedžiojus gyvūną, arba medžiojimą uždraustu laiku ar uždraustose vietose, arba medžiojimą draudžiamais įrankiais, priemonėmis ar būdais – būtų atimama teisė medžioti nuo trejų iki penkerių metų (galiojančiame kodekse – nuo vienerių iki trejų metų) su pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių (kai jos buvo panaudotos sumedžiotiems gyvūnams gabenti ir (ar) administraciniam teisės pažeidimui daryti) ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu, bei skiriama bauda nuo trijų tūkstančių iki šešių (šiuo metu – nuo dviejų iki keturių) tūkstančių litų su pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių (kai jos buvo panaudotos sumedžiotiems gyvūnams gabenti ir (ar) administraciniam teisės pažeidimui daryti) ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – lapkričio 21 d.
15min

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą