Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šaunamųjų ginklų kontrolė Europos Sąjungoje sugriežtės

Turinys:

Po daugiau nei metus trukusių diskusijų, prasidėjusių po 2015 metų lapkričio islamo teroristų atakos Paryžiuje, 2016 metų pabaigoje buvo pasiektas laikinas Europos Parlamento (EP), Europos Tarybos (ET) ir Europos Komisijos (EK) politinis susitarimas dėl Šaunamųjų ginklų direktyvos pataisų. EP ir ET atmetė dalį EK pradinio siūlymo, kuris numatė visiškai uždrausti pusautomačius ginklus ir smogiamųjų ginklų prekybą kolekcininkams.

ES bus uždrausti į pusiau automatinius šaunamuosius ginklus perdaryti automatiniai ginklai, griežčiau reguliuojama deaktyvintų šaunamųjų ginklų apyvarta, taip pat bus reguliuojama akustinių ir signalinių ginklų prekyba internete. Europos saugumo komisaras Julianas Kingas taip komentavo EP, ET ir EK susitarimą: „Pasiekėme susitarimą dėl šaunamųjų ginklų. Jis nėra tobulas, bet pašalins pavojingiausius karinius ginklus iš plačiosios apyvartos, kur jų neturėtų būti.“

Lapua šoviniai

EK atstovas pabrėžia, kad griežtesnis šaunamųjų ginklų apyvartos reguliavimas, dėl kurio diskusijos užvirė 2015 metų pabaigoje, tikrai nėra vienintelis EK atsakymas į Europą sukrėtusius teroro aktus: „Susitarėme dėl Kovos su terorizmu direktyvos. Kelionė į karo zonas ir iš jų kovinio mokymo tikslais ir tokių veiksmų finansavimas bus kriminalizuotas visoje Europos Sąjungoje.“

Parlamento siūlomas paketas išlaiko pusiausvyrą tarp legalių šaunamųjų ginklų savininkų ir visuomenės interesų dėl saugesnės Europos.

Pradinis EK pasiūlymas sukėlė plačias diskusijas ne tik EP, todėl svarbiausios pasiūlytos priemonės ES kol kas nebus įvestos. EP narė Vicky Ford, komentuodama pagrindinius pasiekto laikino susitarimo akcentus, gruodžio pradžioje sakė:
„Svarbu užverti visas skyles, ypač skylę, susijusią su deaktyvintų automatinių šaunamųjų ginklų apyvarta, nes tokius praeityje naudojo nusikaltėliai ir teroristai. Šio paketo dalis yra reikšmingas pasiekimas, kuris duos esminį indėlį kuriant saugesnę Europą.“ Šaunamųjų ginklų kontrolė Europos Sąjungoje sugriežtės Taip pat ji pripažino, kad subalansuoti visų pusių interesus Šaunamųjų ginklų direktyvoje nebuvo paprasta:
„Išklausėme suinteresuotų pusių komentarus ir esame įsitikinę, kad Parlamento parengto paketo pasiūlymai tenkins sportininkus, medžiotojus, atsargos kareivius, kolekcininkus ir kitus. Parlamento siūlomas paketas išlaiko pusiausvyrą tarp legalių šaunamųjų ginklų savininkų ir visuomenės interesų dėl saugesnės Europos.“ Pradinis EK pasiūlymas numatė į civiliams naudoti draudžiamų šaunamųjų ginklų kategoriją įtraukti pusiau automatinius ginklus, naudojamus medžioklėje ir sporte. Gruodį pasiektas laikinas susitarimas tokio draudimo nebenumato.

Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą