Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rusijoje – afrikinio kiaulių maro atvejis

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Jaroslavlio regione, Rusijoje nustatytas Afrikinio kiaulių maro atvejis laukinių šernų tarpe. Uglich rajone, prie Prilutskajos gyvenvietės, rastas negyvas šernas, kurio patologinį mėginį ištyrus Jaroslavlio regioninėje veterinarijos laboratorijoje, buvo patvirtinta Afrikinio kiaulių maro diagnozė.

Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba įpareigojo Jaroslavlio ir kaimyninių Tverės bei Pskovo regionų valstybinių medžioklės agentūrų specialistus taikyti visas apsaugos priemones, kad užkirsti kelią pavojingai gyvūnų užkrečiamajai ligai plisti. Šiam tikslui priimtas sprendimas visuose trijuose regionuose sumedžioti kuo daugiau šernų, mažinti jų populiaciją. Atsakingos Rusijos institucijos specialistų nuomone, laukinių gyvūnų grėsmė turi būti visiškai pašalinta, nes ūkininkai negali jaustis saugūs dėl galimo viruso paplitimo kiaulių ūkiuose.

Rusijos veterinarijos specialistų spėjimu, šernas galėjo migruoti iš Tverės regiono, kuriame Afrikinio kiaulių maro situacija tebėra labai sudėtinga. Vien praėjusių metų gruodžio mėnesį šiame regione buvo nustatyti du ligos židiniai laukinių šernų tarpe.

Afrikinis kiaulių maras plinta ne tik per užsikrėtusius gyvūnus, jo virusas gali būti platinamas pervežant gyvulius, šeriant kiaules maisto atliekomis, ūkiuose nesilaikant biologinės saugos reikalavimų. Šios užkrečiamosios ligos sukėlėjus gali pernešti ir asmenys, lankęsi gyvūnų užkrečiamųjų ligų židiniuose, medžioklėse ar laukinių gyvūnų pirminio apdorojimo vietose, skerdyklose, gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo vietose.

,,Mūsų šalies gyvulių augintojams reikėtų priminti, kad jeigu jų ūkiuose ketina apsilankyti asmenys iš užsienio šalių, apie tokius vizitus jie privalo informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Taip pat nereikėtų pamiršti, jog ūkinių gyvūnų šėrimui draudžiama naudoti maisto atliekas iš viešojo maitinimo ir prekybos įmonių”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Mantas Staškevičius.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą