Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Policija netirs muflonų žūties priežasčių

Turinys:

Skuodo rajono policija Salantų regioninio parko direkcijai raštu pranešė, kad nepradės ikiteisminio tyrimo dėl muflonų žūties Šauklių riedulyne-kadagyne. Kaip „Ūkininko patarėjas“ ir rašė sausio 12 d. numeryje, sensacija apie muflonų ganykloje siautusius brakonierius greičiausiai bus tik šių gyvūnų rujos pasekmė.

Rašėme, kad sausio pirmąjį dešimtadienį Salantų regioniniam parkui priklausančiame riedulyne-kadagyne buvo rastas negyvas muflonas, įtarta, kad dar mažiausiai vienas nušautas muflonas galėjo būti nuvilktas. Tada manyta, kad jie tapo brakonierių auka. Apie 20 šių gyvūnų laikomi aptvertoje 40 ha teritorijoje, siekiant, kad jie natūraliomis priemonėmis sutvarkytų Natura 2000 buveinę ir išvalytų ją nuo gausiai prižėlusių žolynų.

Skuodo maisto ir veterinarijos tarnybos užsakymu atlikus rastojo muflono tyrimą, jokių šautinių žaizdų neaptikta. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas turėjo vilčių, kad patiems pavyks išsiaiškinti, kas įvyko Salantų regioniniame parke.

„Situacija sudėtinga, bandysime aiškintis ją patys, o jei nepavyks – kreipsimės į policiją. Ji turi daugiau galių apklausiant asmenis“, – prieš dvi savaites kalbėjo V. Marozas.

Galų gale buvo nuspręsta kreiptis į policiją, tikintis, kad ji padės nustatyti gamtos naikintojus. Deja, policijos rašte iš esmės patvirtinta tai, ką apie šią istoriją rašėme ankstesniame rašinyje – jokių šautinių žaizdų muflono kūne neaptikta, todėl nėra pagrindo atlikti ikiteisminį tyrimą.

„Veterinarijos akte nėra informacijos apie tai, kad gyvūnas būtų buvęs nušautas. Tiesa, jo kūne rasta viena skylutė, tačiau tai galėjo būti kito pobūdžio sužeidimas, nes vidaus organai nesužaloti taip, kaip tai padaro kulka. Buvo teigiama, kad muflonas galėjęs būti užpjudytas šunimis, tačiau neatmestina, kad įkandimų žaizdos buvo padarytos jau negyvam gyvūnui. Todėl policija neturi pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą“, – „Ūkininko patarėjui“ sakė Skuodo r. policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.

Gaila, žinoma, žuvusio muflono, tačiau gal ir gerai, kad ši istorija taip baigėsi – vadinasi, dar nesame visai nužmogėję ir draustiniuose gyvūnų nešaudome.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą